ОБЈАВЉЕНИ ПОДАЦИ О ИЗЛАЗНОСТИ: У српским срединама више од 70 одсто бирача гласало, укупно на КиМ 46 процената

Д. Зечевић

14. 02. 2021. у 20:08

БИРАЛИШТА на Косову и Метохији где су данас одржани ванредни парламентарни избори затворена су у 19 часова.

ОБЈАВЉЕНИ ПОДАЦИ О ИЗЛАЗНОСТИ: У српским срединама више од 70 одсто бирача гласало, укупно на КиМ 46 процената

Фото: ТАНЈУГ/ ЗОРАН МИРКОВИЋ

Према подацима Централне изборне комисије излазност је била 46 одсто, док је највећи одзив бирача био у српским срединама на Косову и Метохији где је изашло око 70 одсто  грађана са правом гласа.

У албанским срединама  по броју изашлих гласача предњачи Приштина док је према првим прелиминарим  резултатима највише гласова у албанским срединама освојио Покрет Самоопредељење Аљбина Куртија са 41,8 одсто.

За њим следи Демократска партија Косова са 16,5 гласова док је на трећем месту Демократски савез Косова са 15,2 одсто.Иначе, према досадашњим подацима већих неправилности на бирачким местима није било нити су забележени значајнији инциденти.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИЧКИ МИНИСТАР ЗДРАВЉА ШОКИРАО: Шмркао сам кокаин са WC даске

АМЕРИЧКИ МИНИСТАР ЗДРАВЉА ШОКИРАО: Шмркао сам кокаин са WC даске

АМЕРИЧКИ министар здравља и социјалне заштите Роберт Ф. Кенеди млађи изнео је шокантно признање о својој прошлости са дрогама гостујући у једном подкасту у четвртак. Говорећи о борби са зависношћу, открио је до сада непознате детаље.

13. 02. 2026. у 09:12

ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти

ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти

МИНИСТАР без портфеља задужен за област међународне економске сарадње Ненад Поповић изјавио је данас да ће у мају први пацијенти у Русији примити вакцину против рака, а да ће пацијенти из Србије бити први који ће одмах после руских, крајем године, примити ту вакцину.

12. 02. 2026. у 09:41

Коментари (0)

ЗА ЦЕЦУ ОПЕТ - ШИПАК! Зашто јој ни ове године не дају Ушће 3? Терминчић звани Видовдан - да се неко смилује