ПОЗИТИВНА ОЧЕКИВАЊА: Колику инфлацију очекују српски привредници и банкари?
КРАТКОРОЧНА и средњорочна инфлациона очекивања банкара и привредника у Србији крећу се у границама циљаног коридора од 3,0 посто плус/минус 1,5 процентних поена, према резултатима јануарске анкете Народне банке Србије.

Фото: Танјуг
Актери у финансијском сектору очекују инфлацију близу нивоа од 2,0 посто у јануару 2022. године, док привредници за годину дана унапред предвиђају нешто нижу инфлацију од 1,5 процената.
Када је реч о средњорочним инфлационим очекивањима (за јануар 2023. године), она су код банкара остала непромењена у односу на претходну анкету и износе 2,3 посто, а привредници и у овом случају очекују нижу стопу, односно 1,9 одсто.
Усидреност инфлационих очекивања доприноси повећању ефикасности монетарне политике у одржавању ниске, стабилне и предвидиве инфлације у средњем року, што је један од неопходних предуслова одрживог привредног раста, поручује Народна банка Србије.
Препоручујемо

РЕКОРД У ИНСТАНТ ПЛАЋАЊУ: Дан са највише трансакција био је 17. фебруар
18. 02. 2021. у 15:58

БЛУМБЕРГ О СРБИЈИ: Успех у вакцинацији и позитивни утицај на економију
11. 02. 2021. у 14:04

У РЕЗЕРВИ 37,75 ТОНА ЗЛАТА: Укупна вредност коју поседује НБС 1,77 милијарди евра
09. 02. 2021. у 12:13

ДОДАТНА ЛИКВИДНОСТ АКО ЗАТРЕБА: Договор НБС и ЕЦБ о продужењу превентивне репо линије
04. 02. 2021. у 17:14

"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06

СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (0)