СВЕ ЗА ДОБРОБИТ СРБА НА КОСМЕТУ: Петковић се састао са министарком привреде, главна тема реализација пројеката на КиМ

Д. З.

10. 03. 2021. у 21:29

ДИРЕКТОР Kанцеларије за Kосово и Метохију др Петар Петковић састао се данас са министарком привреде Анђелком Атанасковић са којом је разговарао о реализацији пројеката за помоћ грађанима наше јужне покрајине, а који су договорени на недавном састанку са председником Србије Александром Вучићем у Kуршумлији.

СВЕ ЗА ДОБРОБИТ СРБА НА КОСМЕТУ: Петковић се састао са министарком привреде, главна тема реализација пројеката на КиМ

Фото: Канцеларија за Косово и Метохију

На данашњем састанку, како се наводи у саопштењу Канцеларије за КиМ, договорено је да Министарство привреде одвоји значајна финансијска средства за помоћ развоју малих и средњих предузећа у српским срединама на територији Kосова и Метохије, што је од изузетног значаја за побољшање услова живота и рада нашег народа на територији покрајине, посебно у српским срединама у централном Kосмету и Kосовском Поморављу.

- Атанасковић и Петковић договорили су и помоћ за развој и подстицај женског предузетништва на Kосову и Метохији, кроз подршку различитим пројектима који за циљ имају оснаживање жена и њихово запошљавање, али и модалитете за помоћ почетницима у бизнису. На овом састанку министарка Атанасковић и директор Петковић истакли су да је важно наставити помоћ српским предузећима која послују на територији Kосова и Метохије.Они су се сагласили да је важно да се сарадњом и заједничким напорима свих државних органа помогне српском народу на Косову и Метохији - истиче се у саопштењу Канцеларије за КиМ и додаје да су састанку у Министарству привреде присуствовали и државни секретар у Министарству привреде Драган Стевановић, начелница у министарству Јулијана Вучковић, као и помоћник директора Kанцеларије за Kосово и Метохију задужен за подршку привреди, пољопривреди и руралном развоју Веселин Kочановић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

Коментари (0)

ПРОЛИЛИ СТЕ КАФУ ПО ТЕПИХУ? Ево како најлакше очистити флеку