ХРВАТСКА УПУТИЛА ПРОТЕСТНУ НОТУ СРБИЈИ: Док Срби тамо немају струју, они се буне због стања у Војводини

11. 03. 2021. у 21:30

МИНИСТАРСТВО спољних и европских послова Хрватске (МВЕП) данас је упутило протестну ноту Србији, у којој је изразило забринутост због, како је наведено, бројних претњи, застрашивања и увреда на рачун представника хрватске националне мањине у Србији после захтева да се хрватски уведе у службену употребу.

ХРВАТСКА УПУТИЛА ПРОТЕСТНУ НОТУ СРБИЈИ: Док Срби тамо немају струју, они се буне због стања у Војводини

Фото АП

После јавне расправе настале након покретања процедуре увођења буњевачког говора као службеног језика на подручју Града Суботице, "представници институција хрватске националне мањине у Суботици изложени су тешким увредама, претњама и застрашивањима на друштвеним мрежама", саопштило је МВЕП, а преноси Хина.

Те претње су, наводи се у саопштењу, "пријавили надлежној полицијској управи у Суботици те очекују од надлежних тела Републике Србије да им пруже одговарајућу заштиту, а починитеље процесуирају".

Сходно томе, како се додаје, МВЕП је затражило информацију од српског Министарства о поступању надлежних тела Србије, као и предузетим мерама на заштити беyбедности представника хрватске заједнице у Војводини.

На званичну имејл адресу Демократског савеза Хрвата у Војводини јутрос је стигла претња у којој непознати пошиљилац, поред осталог, наводи да ће их "побити аутоматом", а претње је МУП-у пријавио председник ДСХВ Томислав Жигманов.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (18)

ПРЕВАРЕНЕ ДЕСЕТИНЕ СПОРТИСТА! Лажно се представљао као звезда филмова за одрасле, невероватно шта је све урадио асовима спорта!