ОЈАЧАТИ СРПСКИ КОКУС: Марко Ђурић разговарао са америчким конгресменом Стивиом Стајверсом (ФОТО)
АМБАСАДОР Србије у САД Марко Ђурић разговарао је данас са конгресменом Стивом Стајверсом, копредседавајућим Српског кокуса у америчком Конгресу, а главна тема била је јачање Српског кокуса.
Фото: ЕПА
Поред актуелне ситуације у билатералним односима Србије и САД, амбасадор Ђурић и конгресмен Стајверс размотрили су дал?е кораке на плану проширења састава Српског кокуса на Капитолу, саопштено је из амбасаде Србије у САД.
Након сусрета, амбасадор Ђурић огласио се на твитеру рекавши да је Србија привилегована што има тако вештог политичара и сјајног човека као једног од копредседавајућих Српског конгресног кокуса.
Изразио је захвалност конгресмену Стајверсу на позитивном ставу, посвећености и искреном пријател?ству.
Стив Стајверс један је од ретких политичара са двојаком улогом у америчком јавном животу.
Поред тога што у Доњем дому Конгреса САД представл?а савезну државу Охајо, Стајверс има и чин генерал-мајора у Националној гарди Охаја, са којом Војска Србије већ 15 година сарађује у оквиру Програма државног партнерства.
Препоручујемо
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
ХТЕЛА ДА ОПРОСТИ ПРЕЉУБУ? Шта се стварно десило између Ане и Бастија
ШТА се стварно десило између Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера?
13. 02. 2026. у 07:51
Коментари (0)