ВЛАДИМИР ОРЛИЋ НАКОН ТУЖБИ ЛИДЕРА СТРАНКЕ СЛОБОДЕ И ПРАВДЕ: "Ђилас се копрца у мрежи сопствених лажи као риба на субом"

Новости онлајн

23. 03. 2021. у 15:47

ВЛАДИМИР Орлић, члан Председништва Српске напредне странке, издао је саопштење поводом тужби које је Драган Ђилас данас поднео против председника Србије Александра Вучића, министра финансија Синише Малог, Владанке Маловић, главног и одговорног уредника "Вечерњих новости" Милорада Вучелића и Андријане Нешић, новинара и помоћника главног и одговорног уредника за дигитална издања.

ВЛАДИМИР ОРЛИЋ НАКОН ТУЖБИ ЛИДЕРА СТРАНКЕ СЛОБОДЕ И ПРАВДЕ: Ђилас се копрца у мрежи сопствених лажи као риба на субом

Фото Танјуг

Његово саопштење преносимо у целости:

- Жути тајкун Драган Ђилас копрца се у мрежи сопствених лажи као риба на сувом. Пошто не уме да објасни одакле му силни рачуни по белом свету, откуд силни милиони на њима и да ли је на њих платио порез, решио је да се брани вређањем новинара и тужбама против свакога ко пита са покрадене народне паре, само да не одговара на питања згрожене јавности. А кад и покуша било шта да одговори – самог себе закопа још дубље у муљ сопствених лажи.

- Шта је, ако није очигледна лаж, када Ђилас притиснут доказима кроз зубе призна да има фирму у Швајцарској, а онда каже како са рачунима те исте фирме у Хонгконгу – нема ништа? Шта је, ако није лаж, Ђиласова муцава одбрана како рачун на Маурицијусу не постоји, ако се за неколико секунди проверава да итекако постоји фонд код ког се тај рачун и данас води, уз познат број рачуна, име Драгана Ђиласа, и скоро 6 милиона евра на њему? Зашто Ђилас не прихвати јавни позив да право располагања тим рачуном потпише новинарима, ако тај рачун заиста „не постоји“? Смешна, огољена и очигледна лаж – то је све што жути тајкун огрезао у силним милионима узетих од опљачканог народа уме да понуди као одговор. Зна то и сам, зато прети тужбама, затварањем медија, прогоном свих које је прогласио за личне непријатеље. Зато бежи од полиграфа као од крста. Зато се крије иза простачких увреда и претњи, убеђен да ће некога успети да уплаши и одврати од захтева за истином и правдом.

- Неће, то је већ сада сигурно. Као што бројни новинари не пристају да буду слуге жутог тајкуна, навиклог да свим медијима буде газда и да зарађује препродајом рекламних секунди, крађом туђих пара и уништавањем туђих живота, тако ни борци за истину из Српске напредне странке неће посустати пред изливима мржње и беса помахниталог силеџије. Да смо се таквих икада плашили, такви би још увек јахали на грбачи овог народа, пљачкали државу и износили новац из ње.

- А најмање ће моћи да поколеба Александра Вучића, човека који је синоним борбе против лопужа и бедника, уништитеља сваке будућности за децу ове земље, лажова и паразита навиклих да се од политике богате, а суштински неспособних за било какав поштен посао и оперисаних од истине и части. Таквима је Александар Вучић непробојна баријера за повратак на власт и даљу пљачку, у Србији коју он предводи тајкуни и сецикесе немају шта да траже на политичкој сцени. Можда је време да пробају у Швајцарској, или на Маурицијусу – овде их и превише добро знамо. По злу, наравно. Ту никакви милиони, претње и увреде не помажу - написано је у саопштењу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТО ЈЕ ИСТИНА Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

"ТО ЈЕ ИСТИНА" Илон Маск хитно реаговао на објаву Виктора Орбана о УСАИД-у (ВИДЕО)

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан назвао је на друштвеној мрежи Икс организацију УСАИД чудовиштем створеним да сломи, сруши и нагриза слободу и независност нација, након чега је милијардер Илон Маск на то одговорио "истина".

23. 02. 2025. у 15:10

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

СУТРА ЋЕ БИТИ ОБЈАВЉЕНО: Највећи удар на Русију од почетка рата

БРИТАНСКИ министар спољних послова Дејвид Лами изјавио је данас да ће у понедељак објавити листу мера у оквиру новог, великог пакета санкција Русији, пренели су данас британски медији.

23. 02. 2025. у 10:05

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: Никада нисам био срећнији, осим можда као дете

КИНЕЗ СЕ ЗАМОНАШИО НА СВЕТОЈ ГОРИ Добио име Амфилогије и поручује: "Никада нисам био срећнији, осим можда као дете"

ЖИВОТНЕ приче које се крију иза монаха на Светој Гори представила је грчка телевизија "Скај" у емисији "ПримеТиме". Пред камерама су се нашли један Кинез који је постао монах, један студент из Солуна који је одмах након дипломе изабрао монаштво, монах који живи у самоћи последње 24 године.

23. 02. 2025. у 11:28

Коментари (0)

ХАОС У РУСИЈИ: Репрезентативац Србије прво проглашен за непријатеља Украјине, а потом није могао да верује шта га је снашло у престоници