МИНИСТАР СЕЛАКОВИЋ: Седница СБ УН 13. априла, разговори и о ситуацији на Косову и Метохији
ПРЕДСТОЈЕЋА седница Савета безбедности Уједињених нација, која ће се одржати 13. априла путем видео-конференције, биће одлична прилика да се разговара о тренутној ситуацији на Косову и Метохији, изјавио је данас министар спољних послова Никола Селаковић.
Фото Танјуг
Он је, у разговору са представницом генералног секретара УН и шефицом Канцеларије УН у Београду Мари Јамашитом, указао да је континуирано разматрање питања КиМ у Савету безбедности од суштинске важности за Србију, будући да је стање на терену и даље нестабилно и осетљиво, са бројним инцидентима, чији је непосредни сведок и сама Мисија УН на КиМ (УНМИК).
Шеф српске дипломатије је посебно истакао да су УН за Србију најзначајнија међународна организација, будући да је она главни канал комуникације са УНМИК-ом, чије присуство и деловање је од кључног значаја за нашу земљу.
Подвукао је да Србија придаје изузетну важност деловању УНМИК-а и нагласио да та мисија мора да остане ангажована по свим питањима од значаја за доследно спровођење Резолуције Савета безбедности УН 1244, у несмањеном обиму и са неизмењеним мандатом.
Селаковић је додао да је наша земља посвећена приоритетним областима деловања УН и наставку одличне сарадње, саопштило је Министарство.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.
08. 07. 2026. у 17:19
Коментари (0)