"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Нови удар на Србију и Вучића - Хаг нас пријављује Савету безбедности УН због Радете и Јојића!

Новости онлајн

16. 04. 2021. у 17:34

МЕХАНИЗАМ у Хагу пријавиће Србију Свету безбедности УН због несарадње у случају радикала Вјерице Радете и Петра Јојића, сазнају "Новости".

НОВОСТИ САЗНАЈУ: Нови удар на Србију и Вучића - Хаг нас пријављује Савету безбедности УН због Радете и Јојића!

Фото: А.Станковић

Овај скандалозан потез тумачи се као нови притисак западних сила на нашу земљу, а очекује се да ће председник Александар Вучић сутра подробније говорити о томе. 

Наиме, судија Ли Даћун тврди да је Србија морала да изручи Јојића и Радету. У његовој одлуци пише да је статут Механизма (који је наследио предмете Хашког суда) изнад домаћег законодавства на које се Србија позива као препреку за изручење. Наводи да је небитно то што се истиче спремност да се радикалима суди пред српским правосуђем.

Радета и Јојић оптужени су за непоштовања суда, односно, да су наводно застрашивали, претили и нудили мито сведоцима у случају против председника СРС Војислава Шешеља.

У јуну 2018. турски судија Ајдин Сефа Акај одлучио је да се случај преда Србији и тада је укинуо налог за хапшење Јојића и Радете који је био на снази од 2015. године. На ту одлуку тужилаштво се жалило и она је укинута. Судији Акају Савет безбедности није продужио мандат у Механизму, а на његово место у децембру 2018. године је именован судија Ли Даћун.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом

ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом

ДИРЕКТОРКА националне обавештајне службе (ДНИ) Тулси Габард рекла је да верује у постојање ванземаљаца, али је истакла да мора да буде "опрезна" у вези с оним што износи у јавност, будући да има приступ великом броју поверљивих информација.

06. 08. 2025. у 17:35

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

ИМАО 609 КГ, ДАНАС 68: Невероватно КАКО сад изгледа некад најтежи тинејџер света и други најтежи човек у историји (ФОТО)

ИМАО 609 КГ, ДАНАС 68: Невероватно КАКО сад изгледа некад најтежи тинејџер света и други најтежи човек у историји (ФОТО)

ПРЕ више од десет година, име Калид Бин Мохсен Шари из Саудијске Арабије обишло је свет када је постао познат као најдебљи тинејџер на планети, а уједно и други најтежи човек свих времена.

09. 08. 2025. у 12:33

Коментари (8)

ПРИПРЕМА ЗА РЕВАНШ СА ЛЕХОМ: Звезда има луксуз да одмара неколико првотимаца како би били спремни за нови обрачун са Пољацима