"БЉЕСАК" ЈЕ БИО ГЕНЕРАЛНА ПРОБА ЗА "ОЛУЈУ": Дачић: - Хргватска би требало да покаже разумевање за злочине према Србима
ПРЕДСЕДНИК Скупштине Србије Ивица Дачић изјавио је вечерас да ће односи Србије и Хрватске тешко моћи да напредују све док се не сагледа одговорност за очигледно вођење геноцидне политике према српском народу и позвао Хрватску да покаже разумевање према злочинима против спрског народа.

Фото: Принтсцреенн/Пинк
Дачић је у емисји ''Хит Твит'' на ТВ Пинк, у којој је једна од тема било обележавање операције хрватске војске и полиције "Бљесак", као и данашњи инцидент у Борову, оценио да поједине изјаве хрватских политицара не помажу успостављању бољих односа две земље.
- Ми бисмо могли да нађемо одговарајући заједнички језик када би са друге стране било мало разумевања или саучешћа, да не кажем осуде свих тих злочина према српском народу у прошлости - рекао је Дачић.
Он је додао да се "Бљесак" не може посматрати издвојено као једна акција, већ да је то била генерална проба за "Олују".
- Све док то буде ствар 'наших' и 'ваших', и не сагледа се одговорност за очигледно вођење геноцидне политика према српском народу, тешко ћемо моћи да много напредујемо у нашем односима - рекао је Дачић.
Он је додао и да се, када се говори о Хитлеровој Немачкој, често помиње "коначно решење", иако је тај израз тешко наћи у документацији.
- А код Хрвата, имате Милета Будака који је написао да се српско питање може решити на три начина и где имате искључиво однос према Србима као према једном реметилачком фактору који мора да се истера - нагласио је Дачић.
Препоручујемо

ЛИНТА О ПРОГОНУ СРБА: Тужилаштво да се позабави протеривању Срба из Задра
02. 05. 2021. у 21:09

ОДГОВАРА ИМ ДА ОДРЖЕ РАТНО СТАЊЕ: Пуповац о страшној провокацији на Васкрс
02. 05. 2021. у 16:04

СКАНДАЛОЗНА ПОРУКА МИЛАНОВИЋА: Осудио говор мржње, па напао Пуповца и Пленковића
02. 05. 2021. у 15:41

ОГЛАСИЛА СЕ ПОЛИЦИЈА О СКАНДАЛУ У БОРОВУ: Издато саопштење након позива на убиство Срба
02. 05. 2021. у 13:35

ИДУ УЛИЦАМА И ВИЧУ "УБИЈ СРБИНА": Незапамћен скандал на Васкрс у Борову (ВИДЕО)
02. 05. 2021. у 10:48

ШОЈГУ УПОЗОРАВА: Тај потез би могао довести до трећег светског рата
СЕКРЕТАР Савета безбедности Русије Сергеј Шојгу упозорио је да би увођење мировњака на историјске територије Русије могло довести до трећег светског рата.
24. 04. 2025. у 19:46

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ТРАМП ЗАСПАО И ЗАХРКАО НА САХРАНИ ПАПЕ? У њега је ушао дух "Успаваног Џоа" или то баш и није тако?
"УСПАВАНИ Доналд" на делу или баш и не?
27. 04. 2025. у 14:11
Коментари (0)