БЕОГРАДСКЕ ПРИЧЕ: Железничка станица као центар града
НЕКАДА је здање Железничке станице било улазна "капија" у Београд.
Фото: Архива
У доба између два рата краљ Александар Карађорђевић је фаворизовао железницу у односу на друмски саобраћај и наступајућу "моторизацију", па је воз био основно превозно средство.
Штампа оног времена често пише како се у време Јесењег и Пролећног сајма "организују посебне композиције како би сви заинтересовани посетиоци из унутрашњости могли да посете важна сајамска дешавања".
Подсећамо, то су догађаји који су се одвијали на оном простору који сада зовемо "Старим сајмиштем". Од 1937. до 1939. године ту су се одвијали веома значајни догађаји у предратном Београду.
Гости који су ушли у престони град долазили су кроз здање Железничке станице, која је отворена 1884. године. Фотографија из међуратног времена враћа нас у доба када је био организован Соколски слет.
Сви учестници тог догађаја дошли су у Београд возом.
Препоручујемо
БЕОГРАДСКЕ ПРИЧЕ: Црква у којој су били сахрањени последњи Обреновићи
02. 05. 2021. у 11:30
БЕОГРАДСКЕ ПРИЧЕ: Старо сајмиште је требало да добије стадион, хиподром... (ФОТО)
21. 04. 2021. у 11:30
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)