ДИПЛОМАТСКИ СКАНДАЛ У ЛАЖНОЈ ДРЖАВИ! Сменили амбасадора у Скопљу, он одбија и прети

Новости онлине

22. 05. 2021. у 19:44

АМБАСАДОР тзв. Косова у Северној Македонији Ђерђ Дедај одбија да се повинује одлуци о смени и поред указа председнице лажне државе Вјосе Османи Садриу о његовом разрешењу.

ДИПЛОМАТСКИ СКАНДАЛ У ЛАЖНОЈ ДРЖАВИ! Сменили амбасадора у Скопљу, он одбија и прети

Фото: AP Photo/Visar Kryeziu

Дедај је рекао да не би требало да се Устав и закони тзв. Косова крше нити персонализују.

Устав и закони су Библија и Куран косовског друштва, пред којима бисмо сви требали бити немоћни - поручио је Дедај на друштвеним мрежама.

Претходно је Дедај упозорио будућег амбасадора у тој земљи да ће и физички бранити свој положај, не прихватајући указ председнице тзв. Косова.

Председница Вјоса Османи Садриу је на предлог Министарства спољних послова и дијаспоре тзв. Косова одлучила да се Дедај и још 11 других амбасадора изабраних по политичком кључу повуку са својих функција.

Дедај је за амбасадора именован указом бившег председника тзв. Косова Хапима Тачија и функцију амбасадора преузео је у октобру 2018. године.

Функцију отправника послова у амбасади у Скопљу требало би да обавља Приндон Садриу, супруг председнице тзв. Косова, који је до сада био саветник у тој амбасади.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта

СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта

ЕВРОПСКИ држављани који путују у Велику Британију од данас морају имати дигиталну пропусницу за улазак у земљу, за коју британска влада тврди да ће побољшати безбедност граница.

02. 04. 2025. у 10:16

Коментари (0)

ОГЛАСИЛО СЕ ТУЖИЛАШТВО НАКОН САЗНАЊА ДА БЛОКАДЕРИ ПЛАНИРАЈУ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА АЕРОДРОМ: Наложена хитна идентификација учесника сасатнка