ПРИЈАВЕ РОДИТЕЉА ОД СУТРА: До 30. септембра се подносе захтеви за рефундацију трошкова основних комплета за прва два разреда
РОДИТЕЉИ ученика првог и другог разреда од сутра до 30. септембра могу да се пријаве Фондацији за младе таленте Београда за доделу бесповратних средстава у износу од око 6.000 динара, колико у просеку кошта основни комплет уџбеника. Иако су многе школе већ завршиле набавку уџбеника, а родитељи при крају отплате књига, и њима ће бити уплаћен новац у износу цена уџбеника српски језик, математика, свет око нас и страни језик.

Новости
Према речима Горана Весића, заменика градоначелника, на сајту Града и Фондације за младе таленте постоји формулар за онлајн пријављивање, а моћи ће да се пријаве и личним доласком.
- Нећемо чекати да се заврши конкурс, већ како ко буде испуњавао услове, новац ће бити уплаћиван у року од неколико дана - истакао је Весић. - Потребна је потврда из школе да је дете уписано у први или други разред, уз напомену да не користи бесплатне уџбенике по програму Министарства просвете, очитана лична карта, копија платне картице на којој се види број жиро рачуна.
Рефундацију трошкова за куповину уџбеника добиће 34.000 родитеља. Такође, од 1. септембра почиње подела таблета за 67.592 ученика трећег, четвртог, петог и шестог разреда, са бесплатним интернетом, као и дигиталних уџбеника. За школе је данас био последњи дан за доставу спискова ученика.

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић
ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.
07. 06. 2025. у 11:30
Коментари (0)