ПАПРИКЕ И ПАРАДАЈЗ НАЈТРАЖЕНИЈИ: Богата понуда поврћа на престоничким пијацама
ОВО доба године углавном се препознаје по мирису печене паприке и куваног парадајза. Због тога Београђани ових дана обилазе престоничке пијаце у потрази за квалитетном паприком али и прихватљивом ценом.
Фото: З. Р.
Међутим, иако се тезге црвене од плодова цене су и даље "јаке" па је тако за килограм паприке потребно издвојит од од 120 динара до 300 динара, а за парадајз од 80 до 250 динара.
Цене варирају у зависности од пијаце, па је тако килограм популарног воловског срца на Цветковој пијаци од 100 до 150 динара, на "Видиковцу" од 100 до 180, а на популарном "Зелењаку" од 80 до 110 динара. Популарна сорта паприке куртовка која се углавном купује за припрему ајвара је на пијаци у "Блоку 44" од 100 до 150 динара, на "Зеленом венцу" је од 80 до 120. На "Бајлонију" килограм се креће од 80 до 220, а на Ђерам од 150 до 220.
- Парадајз који продајемо углавном довозимо из Лесковца, међутим ове године је била јако лоша, имали смо јако мало плодова па су зато и цене високе - објашњавају продавци са Бајлонија. - Паприке опет има више, али је ситуација иста, али за који дан би требало да роди и та нека каснија сорта па ће је имати и више у понуди.
Препоручујемо
Полумаратонском трком званично почео 39. Београдски маратон: Ево зашто је историјски
18. 04. 2026. у 09:13
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима
БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.
17. 04. 2026. у 13:13
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)