ДОКУМЕНТА ЗА БЕСКУЋНИКЕ: Град обезбедио додатна средства за издавање личних докумената особама без крова над главом
КАКО би бескућницима била обезбеђена лична документа неопходна за утврђивање њиховог идентитета Град је обезбедио додатна средства за њихово издавање.
Фото Н. Скендерија
Ово је одлучено на последњој градској седници усвајањем допуне Одлуке о правима и услугама социјалне заштите.
- Новац ће бити издвојен за издавање личних докумената суграђанима без дома, и то за личне карте, пасоше и здравствене књижице у висини трошкова одређених законом - истакао је градонечелник Зоран Радојичић.
- Најважније је то да ће се овим кораком додатно убрзати и остали видови пружања помоћи особама без крова над главом. Са личном документацијом, они ће бити видљивији и самим тим много брже, лакше и ефикасније ће им бити пружани и остали видови социјалне помоћи
Градоначелник је нагласио да Град овом одлуком наставља одговорну социјалну политику према суграђанима којима је помоћ најпотребнија. Истакао је и да лица без крова над главом могу потражити смештај у Прихватилишту за стара и одрасла лица у Кумодрашкој улици, као и у објекту на Врачару који је отворен прошле године.
Препоручујемо
КО КРИЈЕ УЗРОКЕ ПОМОРА? Два месеца после угинућа птица и риба у Kрњачи, разлог непознат
27. 03. 2026. у 15:03
ЧИШЋЕЊЕ КАНАЛИЗАЦИЈЕ У ОБРЕНОВЦУ: Радови у центру града, код школе и код Колубаре
27. 03. 2026. у 10:30
У ЧЕТИРИ РАТЕ ОД ЈУНА ДО СЕПТЕМБРА: Ученицима у Београду 20.000 динара помоћи
27. 03. 2026. у 08:56
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)