ТРАМВАЈСКЕ ШИНЕ КОД ВЕЛЕТРЖНИЦЕ: Улица Марка Челебоновића постаје магистрала

У ДЕЛУ Бежанијске косе, тачније Блоку 51, планирана је изградња новог пословно-стамбеног објекта на површини од око 35 хектара. План детаљне регулације, који је представљен у Градској управи, односи се на простор између улица Партизанске авијације, Марка Челебоновића, Рајкове, Сурчински пут и Смолућке. Како је наведено у документацији, Улица Марка Челебоновића добиће ранг магистрале, а овде је и планирано увођење трамвајске пруге, односно ширење постојеће шинске мреже која саобраћа Новим Београдом.

ТРАМВАЈСКЕ ШИНЕ КОД ВЕЛЕТРЖНИЦЕ: Улица Марка Челебоновића постаје магистрала

Улица Марка Челебоновића / Приватна архива

Такође, према ранијим најавама у овај део града планирано је и пресељење популарног "Бувљака", који ће се простирати на површини од око седам хектара и биће спојен у један комплекс са некадашњом Кванташком пијацом, данас Велетржницом, укупне површине близу десет хектара.

Осим тога, у делу Блока 51 биће изграђен нови стамбени простор за 1.800 становника, и са пословним садржајем за више од 3.000 запослених.

- За становање се планира 49.468 метара квадратних, за комерцијалне садржаје 288.212 квадрата а за спортске објекте и комплексе 17.402 квадрата - наводи се у техничкој документацији.

У план је "уцртан" вртић за 150 малишана, али не и школа.

Они који желе да погледају овај план то могу да ураде најкасније до 9. маја сваког радног дана од 9 до 18 часова, у згради Градске управе града. Јавна седница Комисије за планове Скупштине града овим поводом одржаће се у згради Градске управе 26. маја.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је дубока операција - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је "дубока операција" - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ЗАПАДНИ медији и стручњаци данима уназад предвиђају да би се полуострво Крим могло вратити под украјинску контролу, јер је Украјина прекинула руске линије снабдевања.

06. 06. 2026. у 08:59 >> 08:59

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

УЖАС: Српски фудбалер изгубио живот