ПРАЗНИК ПОСВЕЋЕН ОЦУ СРПСКЕ ДУХОВНОСТИ: Шапић честитао Савиндан свим ученицима и просветним радницима (ФОТО)
ПРЕДСЕДНИК привременог органа Града Београда Александар Шапић посетио је данас поводом школске славе – Светог Саве Основну школу „Момчило Живојиновић” у Младеновцу и том приликом упутио искрене честитке свим предшколцима, ђацима, васпитачима, наставницима и професорима.

Фото: Град Београд
Обраћајући се присутнима он је истакао да је данас празник посвећен оцу српске духовности, културе, оснивачу српске цркве и просветитељу
Према његовим речима Свети Сава нам је оставио много тога важног, сва његова дела као духовника и поглавара Српске православне цркве, законодавца, писца и књижевника, народног учитеља и просветитеља, задужбинара и градитеља.

Фото: Град Београд
Шапић је нагласио да зато жели да особине које су Светог Саву красиле, мудрост, даровитост, продуховљеност и маштовитост, красе генерације наших ђака и студената. Просветним радницима, који обављају један од најодговорнијих послова у друштву, пожелео је да наставе да посвећеношћу и љубављу према свом послу изводе децу на прави пут, пут који нам је пре толико векова показао наш велики просветитељ Свети Сава.
БОНУС ВИДЕО: ДВЕ ТУЖНЕ ГОДИНЕ БЕЗ КСЕНИЈЕ: Председник Вучић са децом Данилом и Милицом на помену
Препоручујемо

СВЕТОСАВСКА АКАДЕМИЈА У ЛОЗНИЦИ: Владика Јеротеј - Сабрао нас наш Свети Сава
26. 01. 2024. у 20:51

ОСНОВЦИМА И СРЕДЊОШКОЛЦИМА УРУЧЕНЕ НАГРАДЕ: Светосавска академија у Угљевику
26. 01. 2024. у 19:53

ОСНОВЦИ У ПАРАЋИНСКОЈ БИБЛИОТЕЦИ: Повод – Међународни дан образовања (ФОТО)
25. 01. 2024. у 19:35

ЧЕТИРИ ЗЕМЉЕ ЕУ ОДБИЛЕ ТРАМПОВ ПЛАН: Неће да купују америчко оружје за Украјину!
ЧЕТИРИ европске земље одбиле су да учествују у пројекту председника САД Доналда Трампа о куповини америчког оружја за Украјину.
16. 07. 2025. у 14:12

БЕБА ИЗ СРБИЈЕ СЕ УГУШИЛА НАОЧИГЛЕД РОДИТЕЉА: Незапамћена трагедија на Халкидикију
БЕБА из Србије, стара свега 13 месеци, изненада је изгубила живот у једном угоститељском објекту на Халкидикију. Како наводе грчки медији, ова незапамћена трагедија одиграла се пред очима дететових родитеља.
16. 07. 2025. у 14:33

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (0)