САЗНАЛИ ОД РОДИТЕЉА: И у Гимназији "Патријарх Павле" затечени журком за матуранте мимо школе
ЗА журку матураната у познатом клубу у центру града уз неограничену конзумацију алкохолног пића, у Гимназији "Патријарх Павле" су сазнали од родитеља. Како се прослава организује по завршетку школске године, ван школе и реч је о пунолетницима, образовној установи су везане руке да било како реагује. Ипак, и у овој гимназији су разговарали са представницима Савета родитеља и ђака.
![САЗНАЛИ ОД РОДИТЕЉА: И у Гимназији Патријарх Павле затечени журком за матуранте мимо школе САЗНАЛИ ОД РОДИТЕЉА: И у Гимназији Патријарх Павле затечени журком за матуранте мимо школе](/data/images/2024-05-10/481559_677z381-gimnazija-patrijarh_fmob.jpg)
Foto: Printskrin Youtube
Према речима Јасмина Николовског, директора школе, откад је он на овој функцији последњих осам година, први пут се догађа да неко организује овакву журку и позива матуранте на прославу.
- Добили смо поруку од родитеља да се организује журка, а они су то сазнали од своје деце - каже Николовски. - Затечени смо, као и колеге из остале две школе. Али школа нема никакву одговорност у овом случају. Нисмо се званично оглашавали, нити објављивали нешто на сајту, али смо разговарали и са децом и са родитељаима.
ОБЈАВА
У објави 13. гимназије се наводи да се прослава организује у центру града по цени од 3.500 динара, уз неограничену употребу алкохолних пића. Датум је субота, 25. мај. Између осталог, родитељи се позивају да разговарају са децом, а ђаци да покажу зрелост тако што ће одбити ову понуду разуздане забаве.
Николовски каже да не зна колико се ђака пријавило за журку, надајући се да ће све протећи у најбољем реду. Гимназија "Патријарх Павле" има дугодишњу традицију прославе завршетка школске године за матуранте, а то неће изостати ни ове године.
- Последњег дана школе или сутрадан у холу школе правимо журку, уз музику, трубаче, храну и безалкохолна пића - каже Николовски. - Ђаци носе мајице, које су и знак распознавања, тако да нико са стране не може ући. Иако нисмо дужни, обавестимо и полицију, а прослава траје два сата. Никада до сада није било неких инцидената.
У три београдске гимназије увелико се иза кулиса праве спискови за прославу у једном познатом клубу, уз неограничену конзумацију алкохолног пића. Позвани су ђаци гимназија "Патријарх Павле", Тринаесте и Четврте. Управа 13. београдске гимназија је реаговала јавно и преко сајта упозорила родитеље.
![СЕРГЕЈ ТРИФУНОВИЋ О ПРОДАЈИ СББ-А: Добра је фора да се на крају продаш фирми с којом си водио рат СЕРГЕЈ ТРИФУНОВИЋ О ПРОДАЈИ СББ-А: Добра је фора да се на крају продаш фирми с којом си водио рат](/data/images/2020-11-25/41908_sergejtrifunovic0420022020_kf.jpg?time=1739359130)
СЕРГЕЈ ТРИФУНОВИЋ О ПРОДАЈИ СББ-А: Добра је фора да се на крају продаш фирми с којом си водио рат
ГЛУМАЦ и бивши председник Покрета слободних грађана Сергеј Трифуновић коментарисао је продају бизниса Драгана Шолака у Србији.
12. 02. 2025. у 12:02
![ГРАЂАНИ У ПАНИЦИ: Море у Турској се повукло више од 300 метара (ФОТО) ГРАЂАНИ У ПАНИЦИ: Море у Турској се повукло више од 300 метара (ФОТО)](/data/images/2025-02-11/571829_profimedia-0962212937_kf.jpg?time=1739280031)
ГРАЂАНИ У ПАНИЦИ: Море у Турској се повукло више од 300 метара (ФОТО)
НАКОН серије потреса на Санторинију, море у Измиру и многим другим местима дуж егејске обале повукло се више од 200 метара, објавили су турски медији.
11. 02. 2025. у 14:15
![3 МИЛИОНА СЛЕПАЦА У ХРВАТСКОЈ: Томпсон - то није будала! Наши хероји су давно починили масакр, а чији смо ми? 3 МИЛИОНА СЛЕПАЦА У ХРВАТСКОЈ: Томпсон - то није будала! Наши хероји су давно починили масакр, а чији смо ми?](/data/images/2025-02-11/571873_vedrana-rudan-zoran-milanovic-marko-perkovic-tompson-foto-yt-printscreen-profimedia-ata-images-2_kf.jpg?time=1739290351)
3 МИЛИОНА СЛЕПАЦА У ХРВАТСКОЈ: "Томпсон - то није будала! Наши 'хероји' су давно починили масакр, а чији смо ми?"
"ЧИЈИ смо ми? Питајте Загребачку банку, Привредну банку, питајте Хрватску народну банку... Питајте све оне који нам се свакодневно церекају са свих портала и реците, имате Хрватску."
11. 02. 2025. у 17:12
Коментари (0)