МУМИЈА У МУЗЕЈУ: Староегипастка збирка пред Београђанима

СTРУЧНО вођење "Староегипатска збирка Народног музеја" биће одржано 20. јула у периоду од 12 до 13 часова.

МУМИЈА У МУЗЕЈУ: Староегипастка збирка пред Београђанима

Фото З. Јовановић

 

Мумија коју је Хаџи Павле Риђички откупио у Луксору од 1888. године припадастароегипатској збирци Народног музеја Србије.Поред мумификованих људских остатака, као првог египатског артефакта у Србији, откривени су и прилози - амулети од злата, лапис лазулија и фајанса.

О староегипатској збирци на стручном вођењу говориће музејска саветница едукатор Ивана Минић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

ТРАМП ОБЈАВИО ВУЧИЋЕВ ИНТЕРВЈУ