ПОЛОЖЕНИ ВЕНЦИ У ДОБАНОВЦИМА: У Част више од 700 настрадалих у Првом светском рату
У ЧАСТ свих настрадалих, на Митровдан, представници Градске општине Сурчин и чланови Удружења потомака ратника ослободилачких ратова положили су венце на споменик у порти добановачког храма страдалима у Првом светском рату.
Фото: ГО Сурчин
Добановци су од 1914. до 1918. дали више од 700 жртава, док су многи расељени и никада се нису вратили у своје родно место.
У порти Цркве светог Николаја стрељани су најугледнији мештани чиме је на најстрашнији начин послата порука свима који желе да се супротставе окупатору. Свечаност полагања венаца организовао је Културни центар Сурчин a ученици ОШ "Стеван Сремац" уприличили су пригодан програм.
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)