ОСВАЈАЊЕ НОВИХ ТРЖИШТА: Промоција Београда у Истанбулу
ТУРИСТИЧКА организација Београда на сајму ЕМИТТ у Истанбулу, до 7. феруара, представља туристучку понуду Србије.
Foto: Zoran Jovanovic
Сајам је један од најзначајнијих, а туристи из Турске су и 2025. године забележили нови рекорд са 211.347 долазака, што је повећање од осам одсто, као и 479.804 ноћења, што је за 10 одсто више него претходне године.
Директор ТОБ Миодраг Поповић је рекао да је учешће на сајму у Турској прилика и за освајање нових тржишта.
- Сајам у Истанбулу биће и прилика да наставимо започете договоре које смо недавно започели на нашој промоцији у Измиру, граду од скоро седам милиона становника, али и да отворимо нови пут на исток, пре свега према Азербејџану и Казахстану, као што смо прошле године то учинили са Грузијом. То би нам омогућило да ове године забележимо значајно боље резултате у односу на претходну - додао је Поповић.
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)