СТАКЛЕНОМ СТАЗОМ У СТАНИЦУ: Најављене значајне промене на делу Савског трга
ИЗНАД степеништа зграде старе Железничке станице биће постављен стаклени прелаз који ће спојити плато и врата зграде.
<Фото Приватна архива
Идеја је била да то буде стаклена површина, како би степениште остало транспарентно, јер је и оно део споменика културе. У наредне две недеље ће бити завршена та стаклена платформа, ширине улазних врата.
Такође, када буде почела реконструкција зграде станице у Историјски музеј, разговараћемо о ентеријеру, рекао је главни градски урбаниста Марко Стојчић. Према његовим речима, сви посетиоци Савског трга улазе у споменик где могу да прочитају текст и упознају се са историјом.
- Имаћемо и кустоса који ће током свог радног времена заинтересованима говорити о Стефану Немањи и делу српске историје. Ово јесте својеврсни музеј на отвореном и сигуран сам да ће у неком тренутку сваки грађанин Србије пожелети да дође - говори Стојчић.
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (1)