ДА ЛИ БИСТЕ ИШЛИ РЕКОМ НА ПОСАО? "Опипава" се пулс житеља престонице око увођења водног превоза путника

С. Б. М.

10. 04. 2021. у 16:00

ИСТРАЖИВАЊЕ у вези са заинтересованошћу грађана за коришћење речног превоза у Београду Саобраћајног факултета освануло је на сајту Секретаријата за јавни превоз.

ДА ЛИ БИСТЕ ИШЛИ РЕКОМ НА ПОСАО? Опипава се пулс житеља престонице око увођења водног превоза путника

Фото А. Стевановић

Провера да ли би се Београђани возили бродом до посла или школе и колико би ту услугу хтели да плате, долази недељу дана пошто је на последњој седници Скупштине града усвојена Информација о потреби спровођења поступка јавно-приватног партнерства за увођење речног превоза као подсистема јавног превоза путника на територији града Београда.

Челници града одлучили су да бродове дуж река уведу, а сада питају грађане да ли им превоз Савом и Дунавом треба и колико би им био од користи.

ВИШЕСТРУКИ БЕНЕФИТИ

УВОђЕЊЕМ речног саобраћаја, поред користи коју ће имати путници, рационалније ће се користити постојећи систем јавног превоза. То ће довести до растерећења саобраћајне инфраструктуре, а такође и до смањења нивоа загађења и буке - рекао је градоначелник.

Питања гласе: Да ли бисте користили речни превоз? На којој релацији? Под којим условима (краће време путовања, ако ми одговарају линије, ако су поласци бродова тачни)? Колико бисте платили за превоз? Да ли бисте га користили само лети или током целе године? Питају и које делове града по мишљењу суграђана треба повезати речним превозом.

- У оквиру активности Саобраћајног факултета, планирао је спровођење истраживања потенцијалних корисника о могућности развоја и интеграције подсистема речног транспорта путника у Београду у постојећи систем јавног градског транспорта. Сматрамо да је мишљење грађана од изузетног значаја за развој система јавног превоза - наводи се на почетку анкете.

У Информацији за спровођење јавно-приватног партнерства за увођење речног превоза наведено је да Град има услове за његов развој, јер има 200 километара обала, од Обреновца до Земуна и Гроцке. Пошто Београд нема новца у каси да купи пловила, изгради пристане, ангажује стручно особље, предлаже се спровођење поступка јавно-приватног партнерства. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МЛАДИЋИ РОЂЕНИ ОВЕ ГОДИНЕ ЋЕ ПРВИ У ВОЈСКУ: Генерал Мојсиловић открио све детаље о служењу војног рока

МЛАДИЋИ РОЂЕНИ ОВЕ ГОДИНЕ ЋЕ ПРВИ У ВОЈСКУ: Генерал Мојсиловић открио све детаље о служењу војног рока

НАЧЕЛНИК Генералштаба Војске Србије генерал Милан Мојсиловић рекао је у емисији "Таковска 10" да Србија касни са увођењем обавезне војне обавезе. Суштина је да се изгради одбрамбени капацитет Србије, сваки дан и сваку годину коју чекамо, губимо генерације младих војника, рекао је генерал Мојсиловић. У једној класи рачунамо до 20.000 војника-регрута, на годишњем нивоу, два и по месеца по пет хиљада њих у једној класи, односно циклусу, рекао је Мојсиловић уз напомену да ће прво бити регрутовани млађи војници, почев од 2006. годишта.

25. 09. 2024. у 22:01

Коментари (0)

ТАКВИ ЉУДИ СУ РЕТКИ: Цеца позајмила паре Ђорђу Давиду после саобраћајне несреће у Северној Македонији