ДА ЛИ БИСТЕ ИШЛИ РЕКОМ НА ПОСАО? "Опипава" се пулс житеља престонице око увођења водног превоза путника

С. Б. М.

10. 04. 2021. у 16:00

ИСТРАЖИВАЊЕ у вези са заинтересованошћу грађана за коришћење речног превоза у Београду Саобраћајног факултета освануло је на сајту Секретаријата за јавни превоз.

ДА ЛИ БИСТЕ ИШЛИ РЕКОМ НА ПОСАО? Опипава се пулс житеља престонице око увођења водног превоза путника

Фото А. Стевановић

Провера да ли би се Београђани возили бродом до посла или школе и колико би ту услугу хтели да плате, долази недељу дана пошто је на последњој седници Скупштине града усвојена Информација о потреби спровођења поступка јавно-приватног партнерства за увођење речног превоза као подсистема јавног превоза путника на територији града Београда.

Челници града одлучили су да бродове дуж река уведу, а сада питају грађане да ли им превоз Савом и Дунавом треба и колико би им био од користи.

ВИШЕСТРУКИ БЕНЕФИТИ

УВОђЕЊЕМ речног саобраћаја, поред користи коју ће имати путници, рационалније ће се користити постојећи систем јавног превоза. То ће довести до растерећења саобраћајне инфраструктуре, а такође и до смањења нивоа загађења и буке - рекао је градоначелник.

Питања гласе: Да ли бисте користили речни превоз? На којој релацији? Под којим условима (краће време путовања, ако ми одговарају линије, ако су поласци бродова тачни)? Колико бисте платили за превоз? Да ли бисте га користили само лети или током целе године? Питају и које делове града по мишљењу суграђана треба повезати речним превозом.

- У оквиру активности Саобраћајног факултета, планирао је спровођење истраживања потенцијалних корисника о могућности развоја и интеграције подсистема речног транспорта путника у Београду у постојећи систем јавног градског транспорта. Сматрамо да је мишљење грађана од изузетног значаја за развој система јавног превоза - наводи се на почетку анкете.

У Информацији за спровођење јавно-приватног партнерства за увођење речног превоза наведено је да Град има услове за његов развој, јер има 200 километара обала, од Обреновца до Земуна и Гроцке. Пошто Београд нема новца у каси да купи пловила, изгради пристане, ангажује стручно особље, предлаже се спровођење поступка јавно-приватног партнерства. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДНЕВНИК СТЕПИНЦА ЗАГРЕБ КРИЈЕ ДЕЦЕНИЈАМА: Интервју - Проф. др Предраг Илић, аутор тротомне студије о злочинима у НДХ

ДНЕВНИК СТЕПИНЦА ЗАГРЕБ КРИЈЕ ДЕЦЕНИЈАМА: Интервју - Проф. др Предраг Илић, аутор тротомне студије о злочинима у НДХ

О НЕКАДАШЊЕМ загребачком надбискупу Алојзију Степинцу (Брезарић, 1898 - Крашић, 1960) и његовој улози у Независној Држави Хрватској током Другог светског рата, објављен је у Републици Хрватској огроман број историографских и хагиографских књига, зборника радова, фељтона, чланака, али не и његов дневник у пет књига, који је водио од 30. маја 1934. до 13. фебруара 1945. године.

15. 12. 2024. у 13:55

ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије немогућа мисија у квалификацијама за Светско првенство?

ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије "немогућа мисија" у квалификацијама за Светско првенство?

Фудбалска репрезентација Србије играће у групи К са Енглеском, Албанијом, Летонијом и Андором у оквиру квалификација за Светско првенство 2026. али је селекција "горди албиона" нешто што ће представљати највећи проблем изабраницима Драгана Стојковића Пиксија. Не само због квалитета, већ и због нечег другог.

14. 12. 2024. у 13:16

БИЛА САМ ТРУДНА, А ОН ЈЕ БИО ГРУБ: Камера забележила Нолетову и Јецину свађу - снимак изненадио све

БИЛА САМ ТРУДНА, А ОН ЈЕ БИО ГРУБ: Камера забележила Нолетову и Јецину свађу - снимак изненадио све

НОВАК и Јелена Ђоковић у емотивној вези су од 18. године, што значи да су пола живота провели заједно. Важе за један од најскладнијих парова, али и код њих се дешавају несугласице.

15. 12. 2024. у 12:00

Коментари (0)

КОНКУРС ЗА МАЛЕ ДОМАЋЕ ПРОИЗВОЂАЧЕ: Mercator-S вас позива да постанете део бренда „укуси мога краја“