ПЛЕС ВЕСНЕ МЕДЕНИЦЕ БИО ХИТ НА МРЕЖАМА: Погледајте како је председница суда уживала у луксузу (ВИДЕО)

Новости онлајн

19. 04. 2022. у 09:49

БИВША председница Врховног суда Црне Горе Весна Меденица ухапшена је на аеродрому у Голубовцима и одређено јој је тужилачко задржавање до 72 сата.

ПЛЕС ВЕСНЕ МЕДЕНИЦЕ БИО ХИТ НА МРЕЖАМА: Погледајте како је председница суда уживала у луксузу (ВИДЕО)

Printscreen/Tviter

Весна Меденица је била на челу Врховног суда пуних 13 година, до оставке коју је поднела крајем 2020. године.

Према поузданим сазнањима, приведена је због основане сумње да је починила два кривична дела – стварање криминалне организације и злоупотреба службеног положаја.

- Меденица је ухапшена након што је предала путне исправе службеницима граничне полиције. Ноћ је провела у бетоњерци подгоричког Центра безбедности (ЦБ), а већ данас очекује се да буде приведена надлежном Специјалном тужилаштву, појашњавају саговорници из црногорске Управе полиције.

Црногорски медији су често писали о Весни Мединици.

Прошле године, друштвеним мрежама у Црној Гори почео је да кружи снимак на коме се наводно види Весна Меденица како игра.

На снимку који се појавио на друштвеним мрежама и на коме се наводно налази Меденица, види се како она игра на некој прослави. Претпоставља се да је у питању, највероватније, неко венчање, где се Меденица опустила и уживала уз музику.

Док су сви коментарисали снимак на ком Меденица плеше, као и њене плесне покрете, појавио се у јавности још један снимак, који би се могао с правом назвати вежбање и припрема за плес.

Наиме, на новом снимку се види Весна Меденица како вежба уз музику и како јој лако иду плесни кораци и да веома лако прати ритам.

Ко је Весна Меденица?

У последњих неколико година Меденица је највише окупирала пажњу тиме што је 30. децембра 2020. поднела оставку као председница Врховног суда.

Иначе, њен избор по трећи пут да постане председница Врховног суда дошао је под удар Европске комисије која је у свом извештају од 11. јуна 2020. изразила забринутост због начина на који је Судски савет 2019. тумачио Устав и дозволио Меденици да буде на ту функцију изабрана по трећи пут.

Трећи избор Меденице је такође узбуркао страсти на јавној сцени.

Бројне политичке партије, али и истакнути правници су се противили њеном реизбору. Чак је и 11 невладиних организација у Црној Гори у саопштењу за јавност оштро критиковало трећи избор Меденице на функцију председнице Врховног суда, оцењујући да је „уместо владавине права на снази владавина политичке моћи која личне интересе претпоставља општем интересу”.

Њен трећи мандат облежила је и жестока полемика са министром правде Зораном Пажином, који је рекао да очекује од председника судова који су изабрани за трећи мандат, међу којима је и председница Врховног суда Весна Меденица, да се повуку са тих позиција.

Меденица је имала одговор. Рекла је да је изјава министра правде Зорана Пажина директно утицала на независност црногорског судства.

Медији су писали да су државни органи у периоду од 1999. године три пута решавали стамбено питање актуелне председнице Врховног суда Весне Меденице.

Стамбени кредит отплатила одједном

Меденица је 2018. добила од Владе стамбени кредит од 40.000 евра по повлашћеним условима, који је отплатила одједном – али петоструко нижи износ.

Медији су извештавали да је на име месечних рата одједном исплатила 6.800 евра и тиме отплатила кредитни дуг према Влади, што значи да јој је остало „чисто” 33.200 евра.

Она је, како показују доступни подаци, 1999. године од државе добила стан од 80 квадрата по повољним условима у згради Вектра на ексклузивној локацији у Подгорици и њега је касније поклонила ћерки.

Меденици је тај стан додељен на коришћење по основу закупа на неодређено време, да би га потом откупила од државе, такође по повољним условима.

Како бити моралан кад су плате прениске

Меденица је више пута истицала да коментарисање пресуда представља притисак на судове. Остаће запамћена њена изјава да неће дозволити да судске пресуде коментаришу они који никада нису ни ушли у судницу.

Меденица је често говорила и о материјалном положају судија и њихове зараде.

- Уколико желимо да имамо моралног, аутономног и образованог судију за то је, такође, потребно улагање. Њихова плата је 1.000 евра. Нико од младих судија нема решено стамбено питање, а од тога издвајају 250 или 350 евра за станарину. Да ли можемо гарантовати да судија са 650 евра и са обавезом да 250 предмета заврши за годину дана може сачувати своју моралност и аутономију - рекла је раније Меденица и додала да се корупција спречава само добром и стабилном платом.

Кратко из биографије

Меденица је за председницу Врховног суда трећи пут изабрана 18. јула 2019. године.

Весна Меденица рођена је у Колашину 17. јула 1957. године, где је завршила основну и средњу школу.

Дипломирала је 1980. на Правном факултету у Подгорици. Радила је у Основном суду у Колашину. У два мандата била је председница Основног суда у Колашину, а потом је именована за судију Вишег суда у Подгорици.

За Врховног државног тужиоца је изабрана 2003. године.

(Курир)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИЛОН МАСК ПОДЕЛИО СНИМАК ИСТИНЕ: НАТО је бомбардовао Београд како би распарчао Србију (ВИДЕО)

ИЛОН МАСК ПОДЕЛИО СНИМАК ИСТИНЕ: "НАТО је бомбардовао Београд како би распарчао Србију" (ВИДЕО)

МИЛИЈАРДЕР Илон Маск, власник Тесле, "Спејс Икса", друштвене платформе Икс, поделио је на свом профилу говор у којем Џефри Сакс прича о нелегалном бомбардовању Србије од стране НАТО-а.

12. 11. 2024. у 15:47

Коментари (1)

ТАЈНА КВАЛИТЕТА КАФЕ: Бенефити од зрна до шољице