ИГУМАНУ ДАНИЛУ ЗАБРАЊЕН ПОВРАТАК У ЦРНУ ГОРУ: На листи црногорског МУП-а и ставрофор Велибор Џомић
ИГУМАНУ Манастира у Дајбабама архимандриту Данилу (Ишматову) забрањен је улазак у Црну Гору и он је враћен са граничног прелаза, пише портал подгоричког Дана позивајући се на незванична сазнања.
Фото: Принтсцреен/Јутјуб/Манастир Подмаине - ПРОПОВЕДИ
Према истим сазнањима Дана, на листи црногорског МУП-а забрањених улазака у Црну Гору је и протојереј ставрофор Велибор Џомић.
Фото: СПЦ
За сада није познато зашто је игуману Данилу забрањен улазак у Црну Гору, коју је напустио пре неколико дана, где је синоћ хтео да се врати, али му погранична полиција није дозволила.
Архимандрит магистар Данило (Ишматов) рођен је 7. маја 1962. године у Ижевску (Русија). Дипломирао је на Академији уметности у Москви 1990. године и на Православном Универзитету Св. Јована Богослова у Москви 2004. године, а магистрирао је на Богословском факултету у Београду 2008. године.
Замонашен је у Даниловском манастиру у Москви 1995. године. Био је игуман Белогорског манастира у Перму од 1998. године.
Након упокојења игумана Луке (Анића) постављен је за старешину Манастира Дајбабе 9. фебруара 2013.
Митрополит Амфилохије поставио га је за архимандрита у Цркви Светог Ђорђа у Подгорици 2014. године.
Дан наводи да је у Министарству унутрашњих послова одобрена листа са низом особа којима није дозвољен улазак у Црну Гору, а међу њима је и протојереј ставрофор др Велибор Џомић.
Џомић је био дугогодишњи парох подгорички, старешина Цркве Светог Ђорђа под Горицом, архијерејски намесник подгоричко-колашински и координатор Правног савета Митрополије црногорско-приморске.
БОНУС ВИДЕО:
Овако је јавност први пут чула за Матију Бећковића: Пре тачно 60 година у “Новостима”
Препоручујемо
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо
УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.
20. 04. 2026. у 20:41
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Неће више наступати: Здравко Чолић одбио концерте, ово је разлог
КАО разлог Здравко Чолић је навео умор, али и унапред договорене породичне обавезе.
21. 04. 2026. у 10:37
Коментари (0)