ПОСЛАНИЦИ ДПС И СД БЕЗ ИМУНИТЕТА? СДТ формирао предмет о причињеној штети држави доделом ексклузивних станова

В. КАДИЋ

08. 12. 2022. у 06:15

СПЕЦИЈАЛНО државно тужилаштво формирало је предмет по кривичној пријави Владе од 13. октобра ове године, истражујући рад Комисије за стамбена питања на чијем је челу током мандата ДПС био њен посланик Предраг Бошковић.

ПОСЛАНИЦИ ДПС И СД БЕЗ ИМУНИТЕТА? СДТ формирао предмет о причињеној штети држави доделом ексклузивних станова

Фото В. К.

Истрагом тужилаштва су осим њега обухваћени Будимир Шегрт, Суад Нумановић, Иван Брајовић, Сања Влаховић, Дамир Шеховић, Драгица Секулић, Дражен Миличковић, Сузана Прибиловић, Осман Нурковић, Јелена Радоњић и Александар Јовићевић. СДТ тражи од Скупштине одобрење за укидање имунитета посланицима Бошковићу, Брајовићу, Шеховићу, Прибиловићевој и Секулићевој.

По тврдњи премијера Дритана Абазовића, приликом транспорта грађе Владе према Државном архиву нестало је 60 регистратора са подацима о додели кредита, па актуелна Влада у техничком мандату није могла доћи до свих папира, јер је део грађе, како се сумња, уништен или отуђен.

Абазовић је у пријави упозорио да је Влада на чијем је челу био Душко Марковић донела одлуку да се униште сви тонски записи са седница од 2010. до 2020. На тај начин су уништени тонски записи са седница Комисије за доделу станова за тај временски период.

По премијеровој тврдњи, та Комисија донела је одлуку да подаци о томе буду доступну тек након тридесет година!

Бивши премијер и посланик ДПС Душко Марковић каже да је Влада коју је он предводио решавала стамбена питања државним службеницима, функционерима и њиховим породицама у складу са прописаном процедуром и верује да се чланови стамбене комисије нису огрешили о закон.

- То је иначе била политика државе и претходних више од пет деценија. Политичком и медијском манипулацијом ово се жели наметнути као модел који је користила само 41. влада. Бројне породице па и данашњих критичара су у прошлости на овај или сличан начин решиле стамбено питање - поручио је Марковић на "Твитеру".

Бивши премијер Душко Марковић уручује кључеве, Фото Влада ЦГ

Шеф посланичког клуба ДПС Данијел Живковић изјавио је да је захтев за скидање имунитета посланицима те партије доказ да је тужилаштво сада и отворено, без скривања и да делује по политичким инструкцијама. Грађански покрет УРА поздравио је потез СДТ поручујући да ће њихови посланици на Административном одбору и у парламенту гласати за укидање имунитета. То ће учинити и Социјалистичка народна партија.

БОШКОВИЋ: ГЛАСАЋУ ЗА

ПОСЛАНИК ДПС  Предраг Бошковић саопштио је да ће у Скупштини гласати да му се укине имунитет:

- Информацију да је СДТ формирао кривични предмет против мене и осталих колега који су били чланови Комисије за стамбена питања, примио сам са олакшањем будући да ће се расправа о овој теми коначно преселити у институције.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".

11. 03. 2026. у 16:26

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.

11. 03. 2026. у 17:06

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

МЛАДИ СРБИН ЗАПРЕПАСТИО АМЕРИКУ! Биће сензација НБА драфта, шутира боље од свих Срба - и не, није син Пеђе Стојаковића (ВИДЕО)