НОВА БЛОКАДЕРСКА СКАНДАЛЧИНА У ВРЊАЧКОЈ БАЊИ: Злоупотреба малолетне деце на највишем нивоу

Најновији снимак из Врњачке Бање оголио је сав јад и очај блокадера, који су спали на то да злоупотребљавају десетогодишњу децу за лепљење својих политичких налепница. На снимку се види окорели блокадер који малу децу тера да лепе налепнице са натписом „Студенти побеђују“, чиме чине директан вандализам.

НОВА БЛОКАДЕРСКА СКАНДАЛЧИНА У ВРЊАЧКОЈ БАЊИ: Злоупотреба малолетне деце на највишем нивоу

Foto: Printskrin

Блокадери користе најмлађе као штит за своје фрустрације. Док злоупотребљавају децу у политичке сврхе, председник општине им је очински пришао и објаснио зашто не треба то да раде. Свака част на гесту!

Подсетимо, учитељица која је малолетну децу из Београда довела на излет у Врњачку Бању, поред тога што их је водила на блокадерски штанд, у једном тренутку је узела блокадерске налепнице које је лепила по одећи деце. 

Пре тога, учитељица је групицу деце довела до блокадерског штанда у Врњачкој Бањи и подстакла их да узимају налепнице "Студенти побеђују" и лепе их по једном од симбола Врњачке Бање - врапцу Гочку.

Том приликом, реаговао је председник општине Врњачка Бања Бобан Ђуровић, који је на леп начин објаснио малолетном детету да такво понашање није исправно, и дете усмерио на прави пут, када већ његова учетиљица не обавља своју дужност на исправан начин.

- Овако се чува, штити и воли наша Бања. Панои су намењени за лепљење плаката различите врсте, али не на симбол нашег града - Врапца, нити на зграде, канделабре, дечија игралишта или фонтане. Све то смо заједно градили за нашу децу, наше грађане и наше госте. На децу не могу да се љутим, њима сам на леп начин објаснио да су та места ту да се на њима фотографишу, данас они са родитељима, сутра са својом децом. Иако мали, деца су разумела и заједно смо скинули налепнице - казао је Ђуровић и додао:

- Оно што ме жалости јесте чињеница да су појединци, па чак и деца са екскурзија, злоупотребљени у те сврхе. Још више забрињава када се такви поступци користе у политичке сврхе, без програма и идеје, па чак и кроз злоупотребу деце. Посебно осуђујем поступак учитељице која је довела децу до штанда и подстакла их да узимају налепнице и лепе их по Бањи. Тешко је пронаћи друго објашњење за такво понашање једног просветног радника коме су поверена деца узраста до 10 година на чување у другом граду. Ради се о деци из Београда, општина Стари град.

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.

07. 06. 2026. у 13:37

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ИСО стандарди нису само „сертификат на зиду“: Одржан стручни скуп о синергији управљања и интерне ревизије