ДОЈАВЕ О БОМБАМА СЛАО МАЛОЛЕТНИК ИЗ ЧЕШКЕ: Управа полиције Црне Горе - лажне претње стижу и од деце старе 14 година
ЛАЖНЕ дојаве о наводно подметнутим бомбама у стотинак школа у Црој Гори, слао је малолетних из Чешке, саопштила је Управа полиције Црне Горе.
Фото: С. Ђокић
- Управа полиције обавештава јавност, а посебно родитеље основаца и средњошколаца, као и просветне раднике, који су били директно погођени лажним дојавама о бомбама у школама широм Црне Горе последња два дана, да је ово кривично дело почињено са територије Републике Чечке, а починилац је страни држављанин - малолетник из Чешке који није повезан са Црном Гором - саопштила је Управа полиције Црне Горе.
Из полиције подсећају да је последњих пола године било десет лажних дојава о бомбама у школама и другим институцијама.
- Ти случајеви су у највећем броју решени уз идентификоване починиоце или форензичке, односно оперативне податке преко којих се може доћи до извршиоца у наредном периоду. Са забринутошћу указујемо да се ради примарно о малолетницима, а било је и случајева да су и млађи од 14 година - кажу из полиције и напомињу да су овакве и сличне активности, коришћење једнократних маилова, као и неких интернет сајтова за аномизацију и камуфлирање ИП адреса све присутније, посебно у вршењу кривичних дела из области компјутерског криминала.
Црногорска полиције напомиње да је ова проблематика још израженија у земљама из региона, али и по последњим обавештењима Еуропола и у земљама Европске уније.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
НЕПОЗНАТА ОСОБА СКОЧИЛА У БИСТРИЦУ? Спасиоци на терену, претражују набујалу реку
14. 12. 2022. у 16:04
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (0)