ЗАТРАЖИЛА ШТО СКОРИЈИ ИЗБОР СУДИЈА: Председница Скупштине Црне Горе писала Уставном суду

Милутин СЕКУЛОВИЋ

19. 12. 2022. у 19:54

ПРЕДСЕДНИЦА Скупштине Црне Горе Данијела Ђуровић упутила допис председници Уставног одбора Скупштине Симониди Кордић у коме је затражила да се што пре отпочне са поновном процедуром избора судија.

ЗАТРАЖИЛА ШТО СКОРИЈИ ИЗБОР СУДИЈА: Председница Скупштине Црне Горе писала Уставном суду

Фото: В. К.

Ово је саопштено из кабинета председнице Скупштине Црне Горе Данијеле Ђуровић, " у циљу правилног и истинитог информисања јавности, имајући у виду различите интерпретације последњих дешавања у Црној Гори, посебно оних везаних за избор судија Уставног суда Црне Горе.

- Имајући у виду европску агенду државе Црне Горе, као и неопходност постојања функционалног Уставног суда, сматрам неопходним што пре отпочети поновни поступак избора судија како бисмо обезбедили деблокаду институције – написала је Ђуровић.

Из кабинета саопштавају да је председница Ђуровић „своју уставну и законску обавезу испунила 12. децембра - истог дана када је, нажалост, пропао још један покушај избора судија Уставног суда, и то због непостојања воље парламентарне мањине да учествује у процесу и дâ допринос да се коначно реши ово питање, које је предуслов за решавање и свих других горућих питања у Црној Гори.

- Уверени смо да ће, након овог објашњења, јавности Црне Горе бити кристално јасно да је председница Скупштине у потпуности посвећена поступку избора судија Уставног суда све до његовог потпуног комплетирања - кажу из кабинета Ђуровић.

Констатују да се дубока институционална криза у Црној Гори може решити једино избором судија Уставног суда као највише судске инстанце у држави, која ће у моменту када буде потпуно функционална, дати одговоре и на сва друга спорна питања око којих постоје неслагања између политичких субјеката у Црној Гори.

- Том циљу треба сви да дају максималан допринос и да ставе по страни калкулације и ситне партијске интересе. Добробит грађана и напредак државе коначно морају свима бити на првом месту, сматра Ђуровић.

Писмо је Ђуровић послала 12. децембра 2022. године, када је саопштено да судије Уставног суда нису изабране.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИН И ЗЕЛЕНСКИ ДОЛАЗЕ НАДОМАК СРБИЈЕ?! Нове информације о месту сусрета двојице лидера

ПУТИН И ЗЕЛЕНСКИ ДОЛАЗЕ НАДОМАК СРБИЈЕ?! Нове информације о месту сусрета двојице лидера

ВИШИ званичник у администрацији америчког председника Доналда Трампа рекао је да би састанак руског и украјинског председника Владимира Путина и Володимира Зеленског могао да се одржи у Мађарској, преноси Ројтерс.

19. 08. 2025. у 11:18

СРАМНО! Хрватска редитељка оскрнавила Тамо далеко - текст измењен, СРБА нигде

СРАМНО! Хрватска редитељка оскрнавила "Тамо далеко" - текст измењен, СРБА нигде

ХРВАТСКА редитељка Хана Јушић искористила је нумеру "Тамо далеко" за последњу сцену и одјавну шпицу свог филма "Бог неће помоћи", који је приказан на Сарајево филм фестивалу.

21. 08. 2025. у 12:11 >> 15:02

Коментари (0)

ВЕЛИКИ УСПЕХ БОСАНСКОГ ФУДБАЛА: Племићи поново обезбедили учешће у Европи, питање је само у којем такмичењу ће наступати?