"ЈАДРАН" ТАЛАСА КОМШИЈСКЕ ОДНОСЕ: Хрватска упутила протестну ноту Црној Гори због једрењака
УСУКАО се школски брод "Јадран" између Црне Горе и Хрватске, пољуљавши донекле годинама добре односе две суседне земље. После питања Превлаке и разграничења (још на стендбају) некада војно пловило заљуљало је пријатељство комшија. Хрватска је пре два дана упутила протесну ноту Црној Гори због обележавања девет деценија школског брода "Јадран", сматрајући да на то немају право јер се ради о њиховој имовини, коју Црногорци треба да им врате!

Фејсбук
- Својатање туђе имовине противно је уобичајеним узусима, међународном праву и европским вредностима за које се Црна Гора определила - наводи се у саопштењу хрватског ресорног министарства.
Службени Загреб позвао је Подгорицу да приоритетно приступи билатералном решавању судбине тог брода, "симбола вишестолетне хрватске поморске традиције" и да до тада избегава једностране активности.
- Брод "Јадран" има шири контекст и не треба правити дневну политику од тога. Ја сам за одржива решења, али Хрвати морају да знају да Црна Гора располаже својом имовином на начин на који мисли да треба - поручио је премијер Дритан Абазовић, додајући да је званична Подгорица спремна за разговор и да се чују сви аргументи. - Али прослава 90 година брода је нешто што је у нашој надлежности и према томе се треба на тај начин опходити.

ШПАНИЈА ПРОГЛАСИЛА ВАНРЕДНО СТАЊЕ
МИНИСТАРСТВО унутрашњих послова Шпаније прогласило је ванредно стање након данашњег нестанка струје.
28. 04. 2025. у 21:32

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

НЕ МОЖЕ ДА САКРИЈЕ ТУГУ: Дарко Лазић потпуно сломљен, јавно се огласио (ФОТО)
ПЕВАЧ се присетио свог покојног оца...
28. 04. 2025. у 19:35
Коментари (0)