УКИДА СЕ УПРАВА ЗА ИНСПЕКЦИЈСКЕ ПОСЛОВЕ: Најављена реформа брине запослене

Ива Стојадиновић

23. 01. 2024. у 09:42

ВЛАДА је одлучила да укине Управу за инспекцијске послове,те да убудуће инспекције буду под окриљем министарстава. Према речима директорице Управе, Ане Вујошевић, оваква одлука је легитимна, али је донета без детаљне анализе и без претходног обавештења запослених.

УКИДА СЕ  УПРАВА ЗА ИНСПЕКЦИЈСКЕ ПОСЛОВЕ: Најављена реформа брине запослене

медиабиро

-Нисам сигурна и да је то добар модел децентрализације, где би уједно ресорни министар био и шеф инспекције. Тим моделом првостепени орган налажио би да се усклопу другостепеног органа и могао би се применити онај народски модел - кадија те тужи, кадија ти суди - казала је Вујошевићева.

Осим тога, наводи и да 321 запослени, од којих је готово половина инспектора, забринут за свој статус, јер није познато како ће се технички организовати рад 26 инпекцијских служби, које се планирају распоредити у 11 министарстава.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРВА ДУГОРОЧНА ПРОГНОЗА СТРУЧЊАКА: Ево када ће пасти снег у Србији и каква зима чека Европу

ПРВА ДУГОРОЧНА ПРОГНОЗА СТРУЧЊАКА: Ево када ће пасти снег у Србији и каква зима чека Европу

ПРЕМА првим прогнозама европских стручњака са сајта Severe Weather Europe, зиму 2025/2026 обележиће утицај слабе фазе Ла Ниње и вероватно слабији поларни вртлог. Ово значи динамичније кретање атмосферског притиска, што може омогућити хладније дане у Европи, али и у САД и Канади.

13. 08. 2025. у 09:59

ТРАМП У ОГРОМНОМ ПРОБЛЕМУ: Велики пех пред састанак са Путином на Аљасци

ТРАМП У ОГРОМНОМ ПРОБЛЕМУ: Велики пех пред састанак са Путином на Аљасци

ПРЕДСТОЈЕЋИ састанак између председника САД Доналда Трампа и руског председника Владимира Путина у петак на Аљасци долази у време када у америчкој администрацији готово да нема искусних стручњака за Русију, пише Фајненшел тајмс.

13. 08. 2025. у 11:24

Коментари (0)

МЕЂУНАРОДНИ ДАН МЛАДИХ: Снага и потенцијал за бољу будућност