ПРВИ ПУТ ПРЕД САБОРНИМ ХРАМОМ: У Беранама хиљаде верника и грађана на налагању бадњака
САБРАЛИ сте се по први пут овде, испред ове светиње, испред овога храма, Светог Симеона Мироточивга, нашега просветитеља, просветитеља српскога народа, чувара истинске праве вере,ктитора великих лаври Хиландара, Студенице која је мајка српске цркве. Овај град кад је добио овај храм, добио је своју душу и свој центар, овде баш усред урбаног насеља, добио је своје срце и своју суштину.

ФОТО КЦ Младост Футог
-Овде и одавде све треба да се улива и да одавде извире, као што извиру реке и воде живе, благодатне божанске енергије и светога храма и натапају овај град. Ово је жила куцавица где сви требају да ишту милост и помоћ Божију и благодатне силе божанске за свој дом, за своју душу да огањ овога бадњака и топлина ваше вере огреју ваша срца, да унесе благодат и мир и радост и срећу у домове ваше, а онда и у овој град и још шире и даље до краја васељене, казао је епископ Методије и нагласио:То што смо се родили у славном народу и племену и братству то није разлог да се тиме гордимо већ је то још већа обавеза да не обрукамо оне који су стекли славно име кроз историју нашега народа. Само ћемо смирењем,кроткошћу, љубављу,милосрђем једних према другима показати љубав премаБогу и тиме постати макар малим дијелом слични нашим великим, славним светим прецима.
Ложење бадњака потом је уследило у порти седишта Епархије будимљанско-никшићке, манастиром Ђурђеви ступови, задужбином Немањића старом 814 година.
Наставку вековне традиције присуствовало је на хиљаде верника и грађана Берана и околине.
Овогодишње сабрање благосиљања и налагања бадњака, због трагичних догађаја на Цетињу, обављено је по препоруци Митрополије црногорско-приморске, након трагедије на Цетињу, искључиво у складу са богослужбеним поретком и у молитвеном расположењу, без планираних музичко-сценских наступа.
Препоручујемо

У СУСРЕТ НАЈРАДОСНИЈЕМ ПРАЗНКУ: Бадњи дан се традиционално обележава у краљевачком крају
06. 01. 2025. у 11:54

ВУЧИЋ УНЕО БАДЊАК У ЗГРАДУ ПРЕДСЕДНИШТВА: Данас је дан помирења и благости (ВИДЕО)
06. 01. 2025. у 09:18 >> 09:28

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКИЊА Арина Сабаленка савладала је Марту Костјук из Украјине за пласман у полуфинале мастерса у Мадриду, а то је било све само не обичан меч.
01. 05. 2025. у 09:30
Коментари (0)