ПРОФЕСОРА ИЗБАЦИВАЛИ СА ЧАСА: Шта се крије иза инцидента у гимназији у Бијелом Пољу

ИНЦИДЕНТ у чувеној Гимназији "Милоје Добрашиновић" у Бијелом Пољу, увећао је серију скандала у школама у Црној Гори. У четвртак, радник обезбеђења, покушао је да из учионице где је изводио наставу, избаци професора географије Нова Вуковића.

ПРОФЕСОРА ИЗБАЦИВАЛИ СА ЧАСА: Шта се крије иза инцидента у гимназији у Бијелом Пољу

М. С.

- Упозоравам вас, напустите моју учионицу - казао је повишеним тоном Вуковић човеку у униформи, снимајући га мобилним телефоном, док је он покушавао да га изведе из просторије. 

Тај човек је некоме телефонирао уз речи: "Имамо проблем", док му је Вуковић отварио врата и показивао пут из учионице, што су згранути ученици забележили телефонима.

Вуковић је јуче "Новостима" казао да је радник обезбеђења дошао на час по налогу директорке Јасмине Међедовић, професорке физичког.

- Покушао је да ме избаци, јер нисам прихватио решење о одмору, због одласка у пензију 8. априла. То је моје право, а проблем је у тој особи која води школу. Наиме, деца су ми приредила испраћај, али им је она дала слободан дан да би то онемогућила - рекао је Вуковић.

Јуче је део ученика Гимназије организовао протест у дворишту и дао подршку професору Вуковићу, који је често био на мети власти због непристајања на мирење са односом према Србима не само у Бијелом Пољу.

- Уколико министарка просвете, науке и иновација, Анђела Јакшић Стојановић до понедељка не смени директорку школе, захтеваћемо смену министарке - казао је на скупу Вуковић, професор који је извео из школе више од 30 генерација.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Меси питао хрватског фудбалера: ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН, он каже: Угасио сам га!

Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"

СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.

23. 06. 2026. у 16:05

Коментари (0)

Имају најчистија срца: Ово су три најплеменитија знака хороскопа