ЈАК ЗЕМЉОТРЕС НА ЦРНОГОРСКОМ ПРИМОРЈУ: На удару Херцег Нови, осетио се и у другим градоивима

В. Н.

02. 07. 2025. у 12:38

ЗЕМЉОТРЕС магнитуде 3.4 степени Рихтера забележен је у среду, 2. јула у 12:02 часова, на подручју Црне Горе.

ЈАК ЗЕМЉОТРЕС НА ЦРНОГОРСКОМ ПРИМОРЈУ: На удару Херцег Нови, осетио се и у другим градоивима

Фото: Новости

Потрес је забележен 13 километра од Херцег Новог.

Према расположивим подацима, епицентар потреса лоциран је на подручју са географским координатама ширине 42.5616 и дужине 18.6053.

Хипоцентар земљотреса, према подацима Европско-медитеранског сеизмолошког центра, смештен је на дубини од приближно 12.7 километара испод површине земље.

За сада нема извештаја о материјалној штети или повређенима, а надлежне службе прате ситуацију.

Како јављају грађани на сајту ЕМСЦ, потрес се осетио и у другим градовима.

"Осетио се кратко, али јако", "Тутњава је трајала пар секунди", "Баш је љуљало код Тивта", само су неки од коментара грађана.

Како кажу, у Рисну се осетило као експлозија, а грађани су осетили потрес и у Бијелој.

"Јак, али врло кратко трајао. Прво се чула бука па се затресло", гласи још један коментар.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

СТИЖЕ ЈОШ ЈЕДАН ФИНАЦ У ПАРТИЗАН? Након Муринена црно-бели доводе још једног репрезентативца земље хиљаду језера