МОЖУРА ПРОГУТАЛА 120 МИЛИОНА ЕВРА: Ветропарк надомак Улциња бићетема новог скупштинског Анкетног одбора
СЛУЧАЈ ветроелектрана на Можуру код Улциња који годинама заокупља пажњу не само политичких актера Црне Горе него и шире, пред скупштинским Анкетним одбором наћи ће се 23. марта.
В.К.
Тема - поступања надлежних државних органа и других у додели концесије за ову ветроелектрану. После више раније пропалих покушаја, почиње парламентарна истрага о случају који је, нажалост, завршен убиством новинарке са Малте Дафне Каруане Галиције.
У међувремену су из Владе представили нове чињенице о штетности овог посла за државу и поручују да ће новоформирани одбор, којем ће да председава Дритан Абазовић, лидер ГП УРА, имати њихову подршку како би се открила истина о овом случају.
Ветропарк Можура, чија је вредност 90 милиона евра, пуштен је у рад 2019. за време владе ДПС-а, а Влада је у поседу нових информација о штетности тог посла по државу.
- Уместо заштите јавног интереса, држава се определила да на основу мишљења адвокатске куће да сагласност за пренос пројекта. Адвокатска кућа која је саветовала владу Мила Ђукановића да пренесе пројекат била је заступник и адвокат управо те компаније на коју је пројекат пренет, саопштио је потпредседник Владе Момо Копривица и додао да ће се зато случајем Можура и у наредном периоду бавити Национални савет за борбу против корупције, а сву документацију и добијене информације, како је рекао, уступиће Анкетни одбор.
Председник Одбора Дритан Абазовић поручује да му је интенција да се овај случај интернационализује, како би сведочили и људи ван Црне Горе који имају сазнања о милионским вредним концесијама за ту ветроелектрану.
- Потписао сам и захтев да се сва документација која се налази у Министарству енергетике Црне Горе достави свим посланицима који су чланови одбора, јер морају да се припреме за будуће седнице. Ово није афера попут "црних тројки". Можура је појела или ће до краја концесије појести 120 милиона евра новца грађана Црне Горе - упозорио је Абазовић.
Препоручујемо
МАСОВНО ЗАТВАРАЊЕ ПЛАЖА У ЦГ: Вода опасна за купање, амбуланте пуне болесне деце - и на Словенској плажи забрањено купање
30. 07. 2026. у 16:55 >> 18:54
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РАМПА ОД ТРАМПА ЗА МАКРОНА: Дипломатски скандал на помолу, Вашингтон спрема невиђени ударац Паризу
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе разматрају одлагање, или чак блокирање, именовања следећег француског амбасадора у Вашингтону, што је потез без преседана који прети да продуби јаз између два дугогодишња савезника, наводе четири извора упозната са ситуацијом.
29. 07. 2026. у 19:12
ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда
НА сајту система НЕПРО објављен је опозив два модела путничких возила марке Nissan због безбедносних ризика који могу довести до повреда корисника, односно повећаног ризика од пожара.
24. 07. 2026. у 16:00
МАСОВНО ЗАТВАРАЊЕ ПЛАЖА У ЦГ: Вода опасна за купање, амбуланте пуне болесне деце - и на Словенској плажи забрањено купање
НА НЕКОЛИКО популарних плажа у Црној Гори уведена је забрана купања након што су анализе показале да морска вода није безбедна.
30. 07. 2026. у 16:55 >> 18:54
Коментари (0)