ТУРИСТИ БЕСНИ Гости у Црној Гори се жале: Наплаћују папрено ове услуге
ГЛАВНА туристичка инспекторка Светлана Шљиванчанин најавила је појачане контроле од викенда, посебно у угоститељским објектима.
Б. Дабић
Она је у емисији "Боје јутра" рекла да су доста упозоравали и да сада морају репресивније да делују
- Имамо већи број гостију, и број заражених лица, морамо се придржавати и поштовати мере НКТ-а - истакла је инспекторка Шљиванчанин.
Како каже Шљиванчанин, мере кршења физичке дистанце и неношење маски, највише су забележене у Улцињу, Будви, Херцег Новом. Одмах после њих је Подгорица, затим у Никшићу и Беранама.
- Кршење физичке дистанце највише је забележено у угоститељским објектима у којима је жива музика. Такође смо забележили неношење маски међу запосленим лицима, па и у кухињи - истакла је Шљиванчанин.
Каже да су издали 55 прекршајних налога од 57.050 еура и осам захтјева за прекршајни поступак.
- Од 1. маја извршили смо 2.728 инспекцијских надзора, а утврдили 3221 неправилност. Поред кршења мјера НКТ-а, утврдили смо да већи број субјеката свој рад почиње без одобрења , и ове године их је много већи у одсносу на претходне. Четрнаест објеката је запечаћено - истакла је Шљиванчанин.
Осим отварања објеката без одобрења, ту је и неиздавање фискалног рачуна , што је ове године заступљеније у односу на раније.
- Гости нам се жале да угоститељи наплаћују више своје услуге од оних које пише у ценовнику. Апелујем на угоститеље да своје цене које су у ценовнику ускладе са ценама у каси. Такве субјекте проследићемо Пореској управи - нагласила је Шљиванчанин.
Шљиванчанин каже да су такође примјетили да на црногорским купалиштима нема довољно спасиоца, те најављује и контролу пловних возила и скутера.
(Вијести.ме)
Препоручујемо
РУСИ ПРЕСЕКЛИ: Потпуно укидају летове за Тиват - на помолу крах црногорског туризма!
12. 08. 2020. у 20:04
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића
ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.
07. 11. 2025. у 14:04
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ
ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.
09. 11. 2025. у 13:28
Коментари (3)