ОКУПЉАЊЕ ГРАЂАНА У ПОДГОРИЦИ: Црногорске заставе подигнуте увис, Трг независности се пуни

06. 09. 2020. у 18:48

НА улицама Подгорице је почело окупљање грађана, који носе црногорске државне заставе, а главно место вечерашњег окупљања, које су најавиле како себе називају црногорске патриотске организације, Трг независности, још није попуњен.

ОКУПЉАЊЕ ГРАЂАНА У ПОДГОРИЦИ: Црногорске заставе подигнуте увис, Трг независности се пуни

Фото: Вијести

Окупљање је заказано за 19 часова, а најавиле су га, како себе називају црногорске патриотске организације, без навођења ниједног имена нити конкретне организације која стоји иза скупа.

Приметно је присуство полиције у цивилу и униформама.

На Тргу је више десетина грађана, а већи број њих је у локалима у Његошевој улици. 

Није одговорено на питање да ли је одобрен и ко је пријавио скуп. На главном градском тргу је постављена бина, а новинар РТЦГ Небојша Шофранац је најавио да ће водити програм на митингу.

Није одговорено ни да ли ће полиција, евентуално, како су то урадили пре две седмице, блокирати улазе у Подгорицу.

Тада је саопштено да су то урадили због спречавања ширења заразне болести.

Организатори скупа, како себе називају, црногорске патриотске организације, поручиле су да ће се на вечерашњем скупу видети "господска, патриотска, европска Црна Гора".

ДПС је раније са својих званичних страница на друштвеним мрежама најављивао догађај, али су појаснили да нису организатори.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

Коментари (8)

ТО ЈЕ НЕМАЧКА СРАМОТА Шредер: Ми смо криви што је Русија окупирана у два светска рата