ЂЕДА НЕ ЗАБОРАВЉАЈУ: Мурал као посвета Амфилохију и његовим делима (ФОТО)
НА кружном току у Мељинама, на згради солидарности у којој станују избегли из ратова деведесетих, осликан је минулих дана мурал висок десетак метара.
Фото: В.В.
Тако је одата почаст и захвалност митрополиту Амфилохију, чији лик заузима шест метара мурала. Изнад је стара капела на Ловћену, коју је митрополит желео да врати, а испод његовог лика порука: Напусти нас Владика и са драгим Господом се срете, а Господу ћемо сутра са поносом рећи, и ја сам Ђедово литијско дијете.
Али, није само сећање на митрополита повод осликавању мурала који је добро осветљен да би био видљив и ноћу. Ту је каже Милош Лабан, један од организатора, и жеља да се помогне раду народних кухиња које је митрополит Амфилохије оснивао по Црној Гори али и добра намера да уреде остатак фасаде ове зграде као и целу околину.
Радили смо уз финансијску помоћ Општине, неколико фирми из Херцег Новог, као и појединаца из земље и иностранства, каже Лабан. Аутор мурала је Милош Наранџић из Требиња.
Задовољан обављеним послом Милош истиче да је имао одличну сарадњу са организаторима, да су сви били веома ажурни, пружали му и подршку и помоћ, а сво време је осећао да је добродошао. Подршку су давали и станари зграде, сви сагласни са оваквим осликавањем фасаде.
Акција прикупљања средстава за народне кухиње још траје, а акције уређења овог дела града биће настављене, обећавају млади Новљани који су осмислили ову лепу причу.
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима
БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.
17. 04. 2026. у 13:13
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)