КНЕЖЕВИЋ ОСУДИО ПАЉЕЊЕ ДОКУМЕНАТА АНБ: Незаконито прислушкивали и пратили грађане, а затим уништили доказе

26. 01. 2021. у 20:44

МИЛАН Кнежевић, председник скупштинског Одбора за безбедност и одбрану казао је за портал „Новости“ да то што ће се Специјално државно тужилаштво бавити наводима вршиоца дужности директора Агенције за националну безбедност (АНБ), Дејана Вукшића, никако не може оспорити улогу скупштинског Одбора за одбрану и безбедност у случају да Миливоје Катнић формира предмет везано за наводе Вукшића и донесе наредбу о истрази против одређених лица у АНБ.

КНЕЖЕВИЋ ОСУДИО ПАЉЕЊЕ ДОКУМЕНАТА АНБ: Незаконито прислушкивали  и пратили грађане, а  затим уништили доказе

Фото: Новости

-Напротив, сматрамо да би онда на седницу  одбора  требало да дође и Миливоје Катнић и упозна  одбор на  седници  која би се заказала онога тренутка кад будемо обезбедили форум а то јест, када дође до верификовања статуса новога члана  Грађанског покрта УРА који би требало да замени бившег посланика Филипа Аџића, каже Кнежевић.

Паљење поверљивих докумената тајне државне службе након пада режима Мила Ђукановића 30.августа  на Жабљаку, наћи ће се под лупом Специјалног државног тужилаштва. Овај орган формирао је предмет тим поводом, позивајући се  на наводе  шефа Агенције за националну безбедност Дејана Вукшића, да су поједини припадници те службе незаконито прислушкивали  и пратили грађане, а  затим уништили документацију о томе.

У пламену су нестала имена доушника и блиских сарадника црногорске тајне службе, као и оних који су „цртани“ као интересантно-безбедносне личности из света политике, пре свега дојучерашње опозиције.

Изгорели су папири о незаконитом прислушкивању и праћењу људи који су били проказани као непријатељи режима Мила Ђукановића и државе, али и наводно учешће појединих функционера те службе у сумњивим пословима кршећи Устав Црне Горе.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.

06. 03. 2026. у 09:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

Коментари (1)

УВЕРТИРА ЗА ВЕЛИКО ФИНАЛЕ КУПА КРАЉА: Битка на Метрополитану без калкулација