ДА ЛИ ЈЕ ЛЕТЊА СЕЗОНА ВЕЋ ИЗГУБЉЕНА? Због великог броја заражених и одлагања вакцинације туристи отказују долазак у Црну Гору
СТАЊЕ са епидемиолошком ситуацијом и благовременом имунизацијом ће засигурно неповољно утицати на летњу сезону 2021, пише подгоричка Побједа.
Фото: Б. Дабић
Лист наводи да је туристичко тржиште у свету је “живнуло”, али да туристи већ, због великог броја заражених и одлагања вакцинације, отказују најављене доласке за Црну Гору, преноси портал ЦдМ.
Председник Одбора удружења туризма и угоститељства Привредне коморе Ранко Јововић изјавио је да несигурност коју изазива одлагање почетка вакцинације против ковид-19 оставља озбиљне последице по перцепцију Црне Горе као безбедне и одговорне туристичке дестинације.
- Ситуација са великим бројем заражених и трендови који су присутни сада већ угрожавају и саму летњу туристичку сезону имајући у виду актуелну ситуацију. Потребно је што пре покренути овај процес, саопштити стратегију не само вакцинације већ и односа према иностраним туристима како би се она могла искомуницирати са пословним партнерима у иностранству - рекао је Јововић.
Он је указао да озостанак извесности намера поступања државе и комуникације може имати тешке последице по црногорски туризам и довести до знатно споријег опоравка и раста него што је очекивано.
Препоручујемо
КОРОНА ВИРУС У ЦРНОЈ ГОРИ: Заражене још 472 особе, преминула два пацијента
13. 02. 2021. у 15:11
ПАО СНЕГ И У УЛЦИЊУ: И даље не престаје да пада - завејани кровови и терасе (ФОТО)
13. 02. 2021. у 13:46
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима
БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.
17. 04. 2026. у 13:13
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)