ОСИП по кожи често може да се јави у ово доба године као последица презнојавања. Међутим, према подацима Америчке дерматолошке академије, осип може да настане и као последица стреса. Осим као копривњача, такозвани стресни осип може да изгледа и као псоријаза, екцем или розацеа. Највероватније ће се појавити тамо где је тело најтоплије или где постоји одређена врста притиска, као на пример, на раменима, струку или наборима руке.
Повезане вести

ВИШЕ ПОМАЖЕ АНАЛГЕТИК НЕГО АНТИБИОТИК: Савети за родитеље чија деца пате од упале ушију
РОДИТЕЉИ чија деца често пате од упале ушију искусили су много непријатних ситуација, јер је дете изразито нервозно, плачљиво, не може да спава и слабо једе. Да би ток ове карактеристичне дечје бољке био лакши саветује се да се датету да аналгетик и када нема повишену температуру.
18. 09. 2021. у 15:00

СРЧАНИ МИШИЋ ПОПРАВЉАЈУ У ЛОКАЛНОЈ АНЕСТЕЗИЈИ: У Институту "Дедиње" примењују нову методу лечења хипертрофије миокарда
У ИНСТИТУТУ за кардиоваскуларне болести "Дедиње" хипертрофичну опструктивну кардиомиопатију почели су да оперишу и минимално инвазивном алкохолно - спеталном аблацијом. После ове интервенције пацијенти се много брже опорављају, а могуће компликације су сведне на минимум.
18. 09. 2021. у 14:00

КАРФИОЛ ПОЖЕЉАН У ТРУДНОЋИ: Помоћ при правилном развијању бебе
АКО сте некада у дилеми шта бисте могли да припремите за ручак, сетите се карфиола. Ова врста купусњаче ублажава реуматске болове, прија желуцу, успорава старење организма, а верује се да спречава појаву малигних ћелија.
18. 09. 2021. у 12:00

ДОКТОР НЕМАЊА СЛАВКОВИЋ ОТКРИВА: Мора ли остеосинтетски материјал да се уклони из тела?
ЧЕСТА питања код прелома јесу она о начину санирања на што бољи и безболнији начин. Доктор Немања Славковић објашњава да ли остеосинтетски материјал мора да се уклони из тела.
18. 09. 2021. у 11:00
Најновије из рубрике

РУСКИ СТРУЧЊАК ОТКРИВА: Ови напици побољшавају памћење и подстичу мождану активност
ЗА ПРАВИЛАН рад мозга није довољно да се само добро хранимо и редовно спавамо - важно је и шта пијемо. Неки напици богати су антиоксидансима, други - витаминима, а неки и пробиотицима - сви ови састојци позитивно утичу на мождане функције. Један је и традиционално руски напитак, који се сада већ може пронаћи и у српским продавницама.
19. 07. 2025. у 01:45

"ВОДЕ КА ОЗБИЉНИМ ПРОБЛЕМИМА": Руски гастроентеролог о утицају популарних дијета са мрежа
МНОГИ инфлуенсери промовишу на мрежама разне дијете и методе мршављења, обећавајући брзе резултате без већег труда.
18. 07. 2025. у 00:00

ВОЗИТЕ БИЦИКЛ ДА СМАЊИТЕ АНКСИОЗНОСТ: Рекреативни план вожње
СТУДИЈА објављена 2025. у JAMA Network Open спроведена међу 479.723 људи показала је да редовна вожња бицикла смањује ризик од деменције за 40 процената код млађих од 65 година.
17. 07. 2025. у 08:30

УСАМЉЕНОСТ УЗРОКУЈЕ И ПРЕРАНУ СМРТ: Свака шеста особа на свету пати од усамљености
СВАКА шеста особа на свету пати од усамљености, која је повезана са више од 871.000 смртних случајева сваке године, односно 100 смртних случајева сваког сата, наведено је у извештају Светске здравствене организације (СЗО).
17. 07. 2025. у 08:00

АКО ИМАТЕ 50 ГОДИНА ОВИХ 10 ПРЕГЛЕДА МОРАТЕ ДА УРАДИТЕ: Листа свих неопходних ствари које треба да проверите
ПОСЛЕ 50. године живота, у организму се дешавају бројни физиолошки процеси који утичу на рад органа, отпорност организма и опште здравље. Старење доноси успоравање метаболизма, смањење мишићне масе, пад хормонских активности, као и повећан ризик од хроничних болести попут дијабетеса, кардиоваскуларних и малигних обољења. Како се многи симптоми јављају постепено и неприметно, управо је зато редовна и правовремена контрола здравственог стања кључ за очување квалитета живота. Након 50. године, превентива више није избор - она постаје неопходност.
17. 07. 2025. у 07:30
Коментари (0)