ПОГЛЕД НА ПРИРОДУ МОЖЕ ДА ЛЕЧИ: Како да што лакше ваш организам производи витамин Д
ЗА оно што би свакако била једна од најкориснијих превентивних мера - боравак у природи, људи водећи модеран живот, пут обавеза и стреса, углавном немају времена.

Фото Shutterstock
Када, након дугог и напорног радног дана, ипак, нађете времена да изађете у природу, вероватно осетите да вам се ум и тело опуштају.
Докторка Kristen Willeumier, неуронаучник и аутор књиге Biohack Your Brain, ставља нагласак на важност боравка у природи. Кристен истиче да је природа добра за здравље срца, помаже у производњи витамина Д, олакшава дисање, служи као предах од технологије и истовремено лечи душу и тело.
Природу заправо можемо доживети као својеврсно терапијско лечење и благодат за управљање здрављем, као и опуштање уморног ума. Боравком у природи лако ћете умањити стрес али и побољшати имунитет. Доказано је да је шетња у природи благотворна за мозак, побољшава памћење и помаже да останете фокусирани.
Бројне студије потврдиле су да чак и поглед на природно окружење има мноштво позитивних ефеката. Тако особе које имају поглед на дрвеће кроз прозор куће или канцеларије, имају више стрпљења према обавезама или деци. Деца која у школи имају прилику изаћи на одмор у близини дрвећа, доказано су продуктивнија и постижу боље резултате. Пацијенти који у болницама имају поглед на природу, брже се опорављају и осећају здравије.
Препоручујемо

ПРЕ ВАКЦИНЕ НЕОПХОДНА ДОБРА ХИДРАТАЦИЈА: Одлична помоћ приликом нуспојава
29. 11. 2021. у 19:15

БИТНИЈА КОНДИЦИЈА ОД ФИГУРЕ: Вежбање без фокуса на мршављење доприноси бољем здрављу
28. 11. 2021. у 15:18

ШОЉА КАКАОА УМЕСТО КАФЕ: Ево како да постигнете боље памћење и концентрацију
29. 11. 2021. у 18:14

ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље
РОДИТЕЉИ школараца у Србији од данас добијају аутоматска звучна обавештења када наставник у електронски дневник упише изостанак детета са часа или нову оцену. Мада су деца годинама налазила начине да не кажу родитељима баш сва дешавања у школи, то сада више неће бити могуће.
17. 04. 2025. у 11:29

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ОТВОРЕН ХРИСТОВ ГРОБ Ево шта су нашли: "Колена су ми клецала, нисам то очекивао - вековима је био затворен" (ВИДЕО)
"АПСОЛУТНО сам задивљен. "
19. 04. 2025. у 08:39
Коментари (0)