СТРУЧЊАЦИ УПОЗОРАВАЈУ: Деменција и Алцхајмерова болест погодиће три пута више људи!

В. Н.

01. 02. 2022. у 19:45

НОВО истраживање о трендовима јавног здравља у 195 земаља указало је да ће деменција похарати умове 153 милиона људи широм света до 2050. године, што је око три пута више него 2019. године.

СТРУЧЊАЦИ УПОЗОРАВАЈУ: Деменција и Алцхајмерова болест погодиће три пута више људи!

Фото: Depositphotos

Утростручење случајева когнитивних болести које укључују Алцхајмерову болест, а које одузимају памћење, повезано је с националним трендовима у факторима ризика - укључујући гојазност, дијабетес, ниско образовање и пушење, према студији Глобал Бурден оф Дисеасе.

Пројекција је да ће Северна Африка, Блиски исток и источна подсахарска Африка доживети највећи пораст деменције, и да ће бројке расти четири пута. Насупрот томе, студија је показала нижи пораст у богатијим земљама у азијско-пацифичком региону и западној Европи.

БОНУС ВИДЕО - УБИЦА НЕГАТИВНЕ ЕНЕРГИЈЕ: Ћилибар има разна лековита својства, а овај је најквалитетнији...

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМПА ПИТАЛИ ДА ЛИ ЈЕ ПУТИН ДИКТАТОР: Амерички председник изненадио одговором

ТРАМПА ПИТАЛИ ДА ЛИ ЈЕ ПУТИН ДИКТАТОР: Амерички председник изненадио одговором

НОВИНАРИ су Трампа питали хоће ли руског председника Владимира Путина означити као „диктатора“, с обзиром на то да је претходно тим речима описао украјинског председника Володимира Зеленског.

24. 02. 2025. у 19:45

Коментари (1)

ХУМАНОСТ ПОД РЕФЛЕКТОРИМА – НОВИ КУЛТУРНИ САДРЖАЈУ У ПРОСТОРУ ФОНДАЦИЈЕ MOZZART