ВОЈНИК ИСТИНЕ И ПРАВДЕ: Вешала за сељаке у Крупњу
16. 01. 2021. у 20:00
ГЕНЕРАЛ Павле Јуришић-Штурм, командант треће армије. Он ме је позвао да присуствујем бици која бесни - позив који сам примио с одушевљењем.
Повезане вести

АСОВИ СТАРОГ КРАЉА ПЕТРА: Како су српске тобџије биле јаче од три непријатељска пука
ПУТЕМ Ваљево-Лајковац-Уб-Трстеница стигли смо у Обреновац. Аустро-Мађари су хтели да пређу преко Саве, без успеха уосталом, и бомбардовали су варошицу, али штета није велика.
11. 01. 2021. у 18:00

БОЛНИЦЕ ГАЂАНЕ ПО ЧЕТИРИ ПУТА: Аустроугарска води "интегрални рат", односно она хоће да истреби цео српски народ, а не само његове војнике!
У БЕОГРАДУ нас дочекује мајор Јоксим Гајић, командант Града, долази нам у сусрет. То је онај исти Гајић који је нападао непријатељске положаје код Земуна 27. и 28. септембра.
10. 01. 2021. у 18:00

ШКОЛА ЗА ЧЕТНИКЕ У ВАЉЕВУ: Регент Александар Карађорђевић за време целог трајања рата није никада хтео да напушта своје војнике
ВАЉЕВО је имало своју "школу за четнике" којом су управљала двојица војвода и која је била смештена у једној кафани, одакле су дигли столове и столице и заменили их набацаном сламом по патосу, где је спавало двадесет ученика.
09. 01. 2021. у 18:00

ПАТРИОТИЗАМ БЕЗ ГРАНИЦА: Војник истине и правде
У ВАЉЕВУ је посматрачу одмах падао у очи велики број аустроугарских заробљеника који су се слободно шетали.
08. 01. 2021. у 20:00

ВАЉЕВО СЕ ПРЕТВОРИЛО У БОЛНИЦУ: Лекари на српском фронту били су прави хероји самоодрицања и преданости
ОФИЦИРИ, журећи за послом, пролазе не заустављајући се улицама где се на многим кућама вије црна застава.
06. 01. 2021. у 18:00
Најновије из рубрике

ТОПЛОТНИ ТАЛАС ХАРА СРБИЈОМ: Објављена најновија прогноза - какво нас време чека до краја недеље
У СРБИЈИ данас претежно сунчано и топло.
01. 07. 2025. у 09:26

ПРЕТЕЖНО СУНЧАНО И ТОПЛО, ДО 35 СТЕПЕНИ Временска прогноза за уторак, 1. јул
ПРЕТЕЖНО сунчано и топло, с ветром слабим и умереним северним и северозападним, а средином дана у Војводини, на истоку земље и у планинским пределима повремено и јаким.
01. 07. 2025. у 01:00

ЗА ВЕЋУ СИГУРНОСТ И ЕФИКАСНОСТ САБРАЋАЈА: Тунелска погонска подстаница и дизел агрегат у тунелу Муњино брдо у функцији (ФОТО)
В.Д. директор ЈП „Путеви Србије“ Зоран Дробњак данас је са сарадницима, посетио тунел Муњино брдо и уверио се да су тунелска погонска подстаница и дизел агрегат у тунелу Муњино брдо у функцији.
30. 06. 2025. у 20:40

СУДАР БЕСПРЕКОРНОГ РЕДА И МЛАДОГ МРАЧНОГ СВЕТА: Никад ниједан политичар не види ништа лоше у гомили, ако се није окупила против њега
НА УЛИЦАМА се гомила котрљала, као на траци без краја...
30. 06. 2025. у 18:00

ОКО 7,5 ОДСТО ПЕНЗИОНЕРА ПРИМА ВИШЕ ОД 100.000 ДИНАРА: Откривено где су највеће, а где најмање пензије?
У СРБИЈИ је у априлу било 1.657.668 пензионера, што је за 119 више него у децембру прошле године а за 6.353 више него у децембру 2023. године, када их је било 1.651.315, наводи се у најновијем броју "Гласа осигураника".
30. 06. 2025. у 16:32
Juca
16.01.2021. 23:59
Zbog takvih krvolocnih komšija se Srbija danas naoruzava do zuba , da takva golgota nikad više ne snadje Srbski narod !