СЛЕПА ДИПЛОМАТИЈА АНТАНТЕ: Сваке вечери минијатурни торпиљери испитују реку и њене обале
29. 01. 2021. у 18:06
КЛАДОВСКА лука прикрива целу једну малу ратну флотилу.
Повезане вести
СРПСКА ВОЈСКА НЕ ПУЦА НА ЦРКВЕ: Француским морнарима нису дозволили да оборе рефлектор окачен на звоник панчевачке богомоље
АДА Циганлија је у пролеће 1915. године била покривена раскошном, готово тропском вегетацијом.
24. 01. 2021. у 18:00
АУСТРИЈСКЕ ТОБЏИЈЕ НЕ МИРУЈУ: Швабе су на Теразијама обесиле дечака од 17 година
ПРИВРЕМЕНО затишје које је завладало 1915. године тек је ретко прекидано по којим малим окршајем без важности.
23. 01. 2021. у 18:00
НЕИСКРЕНО ДРЖАЊЕ САВЕЗНИКА: Недостатак далековидости Француске, Енглеске и Русије били су кључни разлози за слом српске војске у јесен 1915.
САВЕЗНИЧКИ дипломатски кор, чак и у последњем тренутку, кад је у војно и политичко руководство Бугарске наредило општу мобилизацију, ништа није разумело.
22. 01. 2021. у 18:00
САВЕЗНИЧКЕ ИГРЕ НА ШТЕТУ СРБИЈЕ: Да су силе Антанте, 1915. прихватиле српски захтев, Први светски рат би био скраћен за три године
РАТ траје и добар склад између савезника, који више не подржава одушевљење из првих дана, долази у опасност да се помути. Мала Србија највише страда због овог стања ствари.
21. 01. 2021. у 18:00
ПАТРИОТИЗАМ ВОЈВОДЕ ПУТНИКА: Из једне мале куће на периферији у Крагујевца, војсковођа је вукао кључне стратешке потезе у одбрани Србије
ХАШКА конвенција забрањује гађање санитетских установа, али у бомбардовању Крагујевца две бомбе су пале на болницу-шатор коју је подигла мисија госпође Стобарт и у којој су били најновији инструменти за лечење рањеника и од заразних болести. Оно чему је служио овај логор, било је јасно показано великом заставом са црвеним крстом.
20. 01. 2021. у 18:00
Најновије из рубрике
АПР УБРЗАВА ДИГИТАЛИЗАЦИЈУ: Од 15. маја пријава само преко eID налога
АГЕНЦИЈА за привредне регистре Републике Србије (АПР) подсетила је данас кориснике својих услуга на то да ће, почев од 15. маја, систем пријављивања на Порталу са еСервисима АПР-а бити омогућен искључиво са корисничким налогом креираним путем Портала за електронску идентификацију (eID.gov.rs), након чега ће корисници бити аутоматски преусмерени на систем АПР-а.
13. 05. 2026. у 15:31
ПРОГНОЗА ВАМ СЕ НЕЋЕ СВИДЕТИ: Друга половина маја доноси промену, спремите јакне
МЕТЕОРОЛОЗИ РХМЗ су у најновијој најави открили шта тачно следи ове недеље, али и од ког дана све креће да се мења. Данас се, потврдили су, очекује свежије време.
13. 05. 2026. у 13:57
"ЧЕКАЈУ НАС ЈОШ ЈАЧЕ НЕПОГОДЕ": Метеоролог Тодоровић објаснио зашто се време нагло мења
МЕТЕОРОЛОГ Недељко Тодоровић навео је да је реч о типичном мајско-летњем обрасцу времена са брзим променама, кратким пљусковима и локалним непогодама, уз постепено разведравање, захлађење и могућност појаве града и снега у планинским пределима.
13. 05. 2026. у 13:11
СЈАЈНЕ ВЕСТИ ЗА СРБИЈУ: У прва три месеца 2026. рођено више беба него претходне године
МИНИСТАРКА за бригу о породици и демографију Јелена Жарић Ковачевић изјавила је данас да је у Србији у прва три месеца ове године рођено 495 беба више него у истом периоду прошле године и истакла да је тиме први пут, после низа негативних демографских показатеља, забележен позитиван тренд.
13. 05. 2026. у 13:10
ОПРЕЗ: Ове делове Србије у четвртак очекује веома опасна појава за ово доба године
СРБИЈУ је након серије веома снажних олуја са грмљавином, градом и обилним пљусковима, захватило веома јако захлађење са северозапада.
13. 05. 2026. у 12:00
Коментари (0)