ВЕЛИКО ПРИЗНАЊЕ ЗА СРПСКУ НАУЧНИЦУ: Гордана Вуњак Новаковић добила награду Европске организације за петенте
ПРОФЕСОР доктор Гордана Вуњак Новаковић добила је награду публике на овогодишњем такмичењу које је организовала Европска организација за петенте (ЕПО).

Фото: Приватна архива
За њу је гласало путем друштвених мрежа више од 30.000 људи из целог света. Церемонија и награде су ове године, организоване онлајн због ситуације са пандемијом COVID - 19.
Сви номиновани су пратили додељивање награда, а након што је прочитано да је професорка Вуњак добитник овог признања, она је узбуђено саопштила да није очекивала награду, али да је од срца захвална свима. На питање водитеља програма да ли је икада у детиуњству помишљала да ће бити велики научник она је одговорила:
- Одувек сам била склона науци и док сам се школовала у Србији и док сам студирала на Универзитету у Београду, али и док сам се усавршавала у Бостону - рекла је српска научница.
Током церемоније приликом представљања кандидата професорка Гордана Вуњак Новаковић је представљена као научник из Србије, а водитељ програма јој се приликом укључења, обратио са: "Добро вече" на српском језику.
Награду за животно дело добио је Немац Карл Лео.

ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље
РОДИТЕЉИ школараца у Србији од данас добијају аутоматска звучна обавештења када наставник у електронски дневник упише изостанак детета са часа или нову оцену. Мада су деца годинама налазила начине да не кажу родитељима баш сва дешавања у школи, то сада више неће бити могуће.
17. 04. 2025. у 11:29

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

"КОМПЛИТЛИ ФРИ ОФ ЧАРЏ": Да ли сте чули како Путин прича енглески? (ВИДЕО)
РУСКИ председник Владимир Путин имао је у фебруару телефонски разговор с америчким председником Доналдом Трампом о окончању рата у Украјини, а иако тада није саопштено којим су језиком причала двојица државника вероватно се свако користио својим матерњим и ослонио на преводиоце.
17. 04. 2025. у 15:25
Коментари (3)