СРПСКИ ТЕНКОВИ ГРМЕ НА ПЕШТЕРУ: Призори од којих застаје дах, нове звери које су стигле из Русије показале шта могу (ФОТО)
ПРИПАДНИЦИ батаљона Копнене војске опремљеног новоуведеним тенковима Т-72МС реализују тактичка увежбавања и вежбе са бојевим гађањем на полигонима „Пештер“ и „Пасуљанске ливаде“, у оквиру здружене вежбе „Муњевити удар 2021“.

Фото: Министарство одбране Републике Србије
Током вежбовних активности, тенковске посаде усавршавају тактику, радње и поступке у извођењу борбених дејстава у нападу и одбрани, самостално и у садејству са осталим јединицама Војске Србије, уз реализацију гађања из тенковског топа и митраљеза 7,62 и 12,7 милиметара. Учешћем на вежби припадници јединице стичу драгоцена искуства у извођењу најкомплекснијих задатака тенковских јединица, али и поверење у поузданост и моћ новог борбеног средства.
Од увођења тенкова Т-72МС у наоружање Војске Србије припадници јединице пролазе интензивну обуку, а како је реч о врсним тенкистима, за кратко време су овладали знањима и вештинама у руковању новим тенком, што показују и на овој вежби. Одлични резултати гађања најбоље говоре о степену њихове обучености и ватреној моћи тенкова Т-72МС.
Опремање Војске Србије тенковима Т-72МС плод је војно-техничке сарадње Републике Србије и Руске Федерације и њиховим увођењем у оперативну употребу унапређени су капацитети и оперативне способности Војске Србије у целини. Тенк је наоружан топом калибра 125 мм са борбеним комплетом од 42 пројектила, митраљезом ПКТ 7,62 мм са борбеним комплетом од 2000 метака и митраљезом КОРД 12,7 мм са борбеним комплетом од 600 метака.
Здружену тактичку вежбу са бојевим гађањем „Муњевити удар 2021“, на осам локација широм Републике Србије, изводе јединице Копнене војске у садејству са Ратним ваздухопловством и ПВО, 72. бригадом за специјалне операције и 63. падобранском бригадом.
Препоручујемо

СТЕФАНОВИЋ ЗА БРИТАНСКЕ МЕДИЈЕ: Војно смо неутрални, то је наша предност
20. 06. 2021. у 13:09

"МУЊЕВИТИ УДАР 2021" ТРЕСЕ СРБИЈУ: Војска реализује здружену тактичку вежбу (ФОТО)
18. 06. 2021. у 20:25

ДОГОВОРЕНО ПРИМИРЈЕ ИРАНА И ИЗРАЕЛА: Трамп - Крај рата; Бомбе САД нису уништиле нуклеарна постројења? (ФОТО/ВИДЕО)
РАТ Израела и Ирана - 11. дан.
23. 06. 2025. у 08:17 >> 00:53

ХАМНЕИ ПРЕВАРИО ТРАМПА: Америка гађала празно нуклеарно постројење?
ВИСОКИ ирански извори рекли су Реутерсу да је већина високо обогаћеног уранијума на локацији Фордо уклоњена пре америчког напада.
22. 06. 2025. у 10:37

СЛИКА ИЗ СРБИЈЕ КОЈА СЛАМА СРЦЕ: Трагичан разлог зашто рода 2 дана не напушта згариште - изгорело 2 хектара жита
СВАКЕ године, упркос молбама и апелима, велики број људи пали стрљику и на тај начин долази до пожара у којима страдају туђи усеви, али нажалост и животи невиних бића.
27. 06. 2025. у 16:50
Коментари (2)