НЕБЕСКИ ВИТЕЗОВИ СПРЕМНИ ЗА ЛЕТ: Ратно ваздухопловство чека наређење, моћне летелице подршка "Муњевитом удару" (ФОТО)

Новости онлине

27. 06. 2021. у 10:59

РАТНО ваздухопловство и противваздухопловна одбрана Војске Србије задејствовало је ловачку, бомбардерску и транспортну авијацију као и хеликоптерске јединице које на аеродоромима "Пуковник пилот Миленко Павловић" и "Морава" чекају команду за полетање и дејство на Привременом полигону „Пештер".

НЕБЕСКИ ВИТЕЗОВИ СПРЕМНИ ЗА ЛЕТ: Ратно ваздухопловство чека наређење, моћне летелице подршка Муњевитом удару (ФОТО)

Фото: Министарство одбране Републике Србије

Модернизовани ловац "миг-29" полетеће са аеродрома у Батајници и на завршном дану "Муњевитог удара" извршиће задатке успостављања превласти у ваздушном простору и патролирања, а по наређењу команданта вежбе биће спреман за дејство по циљевима на земљи.

Авиони типа "орао" полетеће са војног аеродорома у Лађевцима са задатком да из ваздуха подржава копнену операцију. Ваздухоплов ће по циљевима на земљи дејствовати вођеним ракетама "маверик" и авио бомбама ФАБ-250 велике разорне моћи. По циљевима на земљи дејствоваће и школско-борбени авион "галеб Г-4".

Фото: Министарство одбране Републике Србије

Ефикасност дејства по оклопљеним циљевима показаће хеликоптер Ми-35 ракетама „атака" и невођеним ракетама С-8. Реч је о летелици која се сматра самим светским врхом у домену противоклопне борбе и непосредне ватрене подршке. Вештину дејства рекатама "маљутка" демонстрираће посаде хеликоптера „гама".

У неколико секвенци сложене нападне операције својуулогу ће имати Ербасови хеликоптери Х-145М, Ми-8 и Ми-17 као и транспортни авион Ан-26.

Извиђање борбеног распореда непријатеља из ваздуха вршиће даљински пилотирани ваздухоплови ЦХ-92 и "врабац". Слика са ЦХ-92 се употребом телекомационо-информационог система који је интегрисан у покретни комутациони чвор, дистрибуира на командно место и доступне су команди вежбе у реалном времену. Овај ваздухоплов ће, по одлуци команданта, бити у могућности да дејствује и ласерски вођеним ракетама по циљевима у борбеном распореду непријатеља.

Специфичну улогу у вежби имаће и авион Н-62Т „супер галеб" тегљач који ће вући мету "Рукавац" на коју ће ватру отворити батерија ПАСАРС топовима 40mm.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.

06. 03. 2026. у 09:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

Коментари (0)

ЗАПАД У НЕВЕРИЦИ, ТРАМП У ШОКУ! Ево шта су Турци управо урадили због напада Американаца и Израела на Иран