АДВОКАТИ У СРБИЈИ У ШТРАЈКУ УПОЗОРЕЊА: У петак суђења отказана
23. 09. 2021. у 20:09
СВА суђења у Србији заказана за петак биће одложена, јер адвокати ступају у штрајк упозорења.
Најновије из рубрике
ДРАМА ДВОЈЕ ЉУБАВНИКА ИЗ НЕГОТИНА ЈОШ БЕЗ ЗАКОНСКОГ ЕПИЛОГА: Љубавни четвороугао завршен озбиљним опекотинама
НЕГОТИН и даље потреса прича о несвакидашњем инциденту у којем је жена (48) полила свог емотивног партнера (59) средством за чишћење по гениталијама и другим деловима тела, услед чега је мушкарац задобио тешке опекотине.
05. 01. 2025. у 19:53
НЕ ХАЈУ ЗА ЖРТВЕ: Сви медији у Србији поштују Дан жалости поводом масакра на Цетињу, осим Шолакових Н1 и Нове (ФОТО)
ДАН жалости обележава се данас у Србији, а што наравно прате и медији који су своје логотипе уподобили са Даном жалости поводом трагедије у Црној Гори.
05. 01. 2025. у 18:06
САВЕЗНИЦИ ОДЛУЧУЈУ ЦРНА ГОРА НАПАДА ПРВА: Наредба краља Петра за рат се завршавала покличем: "Брат је мио које вере био!"
У ПЕРИОДУ од 1909. до 1912. године, Радомир Путник, Живојин Мишић, Петар Бојовић и Степа Степановић, четворица будућих војвода поново су били заједно, на положајима са којих су могли одлучујуће да утичу на припрему војске и земље за велике догађаје.
05. 01. 2025. у 18:00
ЏЕРУЗАЛЕМ ПОСТ: Моше Пијаде – важна личност у борби против историјског ревизионизма
ЏЕРУЗАЛЕМ Пост посветио је велику пажњу Моши Пијади, историјској личности чији су лични губици током Холокауста били огромни, будући да је већина његове породице, укључујући браће и сестре, убијена у концентрационим логорима. У тексту се истиче да је Пијаде и данас важан у борби против историјског ревизионизма.
05. 01. 2025. у 17:42
ПРАЗНИК И ДУПЛЕ ДНЕВНИЦЕ: Бадњи дан није званично нерадни дан, а ево шта послодавци могу да ураде
ПРЕМА Закону о државним и другим празницима у Републици Србији, 6. јануар (Бадњи дан) није званично проглашен за нерадни дан.
05. 01. 2025. у 17:37
Vidoje
24.09.2021. 12:58
ВКС је променио свој став и тиме довео у неравноправан положај клијенте банака који су подизали кредите и којима је посебно наплаћена накнада. Ако банке и имају право на наплату обраде трошкова кредита тај се трошак исказује кроз ЕКС. Банке су међутим наплатиле и ЕКС и посебно томе још и додавале ту фамозну накнаду за обраду трошкова кредита у то у висини 1% од висине кредита. То сигурно не одговара њиховим стварним трошковима, јер за исти посао некоме су наплатиле и до десет пута више ако је узео већи кредит од онога ко је узео мањи износ. Осим тога када су људи почели да подносе тужбе, банке су престале да наплаћују ту накнаду, па су чак и рекламирале своје производе као посебну погодност. Дакле ти трошкови су безначајни, а банке их наплаћивале од пар хиљада динара до неколико стотина хиљада динара. То је оно што нису смеле да раде. Да не говоримо о томе да су на тај начин 2 пута наплатиле исти "трошак" - кроз ЕКС и кроз ту "накнаду".