СПАСИЛА ХИЉАДЕ ЖИВОТА, А УМРЛА ОД КОРОНЕ: Трагична судбине др Радмиле Смиљанић која није веровала у постојање вируса
БИВША начелница трансфузиологије у Општој болници у Ужицу др Радмила Смиљанић (66) својим преданим радом и стручношћу током каријере спасла је на хиљаде живота.
Нажалост, докторка је и од почетка пандемије негирала постојање вируса и била жестоки противник вакцина против ковида од којег је, нажалост, пре неколико дана умрла.
Докторка која је кроз целу каријеру трансфузиолога дала изузетан допринос за здравство у Ужицу, изгубила је прошле недеље битку са ковидом након двадесетодневне борбе.
Трагедија је потресла цело Ужице које др Радмилу Смиљанић памти као изразитог стручњака у области трансфузиологије.
Смиљанићева је била начелник Трансфузиологије у Општој болници у Ужицу од 2000. до 2005. године и за то време уводила је нове методе.
Примера ради, сама је писала пројекат интраоперативног и постоперативног спасавања крви и увела стандардну процедуру скрининг тестова за поремећаје хемостазе.
Начелник Трансфузиологије била је накратко и 2018. године, али је убрзо смењена пошто се побунила против тадашњег нацрта Закона о трансфузиологији који је предвиђао да се централизује прикупљање крви, пише Блиц.
И када је отишла у пензију, др Радмила Смиљанић је имала велики ауторитет у здравству, поготово у свом граду.
Нажалост, прихватила је и пропагирала антиковидашке и антиваксерске теорије на свом Фејсбук профилу, те је њен ауторитет довео и до тога да се многи који су њен рад поштовали, нажалост, не вакцинишу.
Тако је 8. августа написала да је све лаж и превара у вези са короном.
Колико су антиваксерске идеје узеле маха, показује и чињеница да је др Смиљанић вакцину називала „генетском терапијом”, а уједно је и пропагирала Ивермектин као лек против короне.
Веровала у "запрашивање" из ваздуха
Пре непуних два месеца позната трансфузиолошкиња тврдила је да вирус није изолован и да зараза долази због "запрашивања".
Једна од њених последњих порука на Фејсбуку била је 12. септембра када је оставила и фотографије неба.
- Небо би данас било без облачка. Ово што се види су хемијски трагови. Најавили су до 15. 9. попуњене болнице у овом таласу. Да би се спустили хемијски трагови за удисање треба до 4х. Запрашивање изнад Ужица кренуло од 3х и 45 мин. – написала је Смиљанић.
БОНУС ВИДЕО:
НАШИ ХЕРОЈИ: Интервју са докторком из ковид амбуланте
Препоручујемо
ПОЧИЊЕ СЕЗОНА СЛАВА: Лекари и Црква сложни - ево шта препоручују грађанима
26. 10. 2021. у 08:31
ЈОШ ЈЕДАН ДЕЧАК У ТЕШКОМ СТАЊУ: Доктор Кон јасно поручио - неопходне озбиљне санкције
25. 10. 2021. у 07:31
ДНЕВНИК СТЕПИНЦА ЗАГРЕБ КРИЈЕ ДЕЦЕНИЈАМА: Интервју - Проф. др Предраг Илић, аутор тротомне студије о злочинима у НДХ
О НЕКАДАШЊЕМ загребачком надбискупу Алојзију Степинцу (Брезарић, 1898 - Крашић, 1960) и његовој улози у Независној Држави Хрватској током Другог светског рата, објављен је у Републици Хрватској огроман број историографских и хагиографских књига, зборника радова, фељтона, чланака, али не и његов дневник у пет књига, који је водио од 30. маја 1934. до 13. фебруара 1945. године.
15. 12. 2024. у 13:55
ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије "немогућа мисија" у квалификацијама за Светско првенство?
Фудбалска репрезентација Србије играће у групи К са Енглеском, Албанијом, Летонијом и Андором у оквиру квалификација за Светско првенство 2026. али је селекција "горди албиона" нешто што ће представљати највећи проблем изабраницима Драгана Стојковића Пиксија. Не само због квалитета, већ и због нечег другог.
14. 12. 2024. у 13:16
БИЛА САМ ТРУДНА, А ОН ЈЕ БИО ГРУБ: Камера забележила Нолетову и Јецину свађу - снимак изненадио све
НОВАК и Јелена Ђоковић у емотивној вези су од 18. године, што значи да су пола живота провели заједно. Важе за један од најскладнијих парова, али и код њих се дешавају несугласице.
15. 12. 2024. у 12:00
Коментари (0)