МИНИСТАРСТВО ПРОСВЕТЕ О ПОЖАРУ У НИШУ: Чека се истрага, ватра планула у просторији у којој нико није боравио (ФОТО)
НИЈЕ било повређених у пожару у студентском дому у Нишу, а запослени који су били изложени диму упућени су превентивно у болницу, саопштило је Министарство просвете.
Фото: Ј-Ћосин
У саопштењу се наводи да је пожар избио у једној од просторија у којој нико није боравио, као и да ће његове узроке утврдити истрага.
Студентски центар Ниш ће извршити процену материјалне штете, а Министарство просвете, науке и технолошког развоја захваљује ватрогасцима ПУ Ниш који су брзом, стручном и вештом реакцијом угасили пожар и спречили његово ширење.
Директор Студентског центра Ниш Раде Рајковић рекао је раније за Тањуг да је пожар избио око 13.30 сати на седмом спрату и да је узрок највероватније пуњач за лап топ.
Према његовим речима, у тренутку пожара у студентском дому се налазило око 300 студената, али су сви успели безбедно да напусте објекат.
Због респираторних проблема у Универзитетски центар примљена су тројица мушкараца који су радници техничке службе у студентском дому.
БОНУС ВИДЕО - "НОВОСТИ" У СОБИ КОЈА ЈЕ ИЗГОРЕЛА: Ватрена стихија прогутала део студентског дома у Нишу
Препоручујемо
ОСТАЛО САМО ЗГАРИШТЕ: "Новости" у соби студентског дома у Нишу која је изгорела (ВИДЕО)
15. 04. 2022. у 15:32
ДВЕ ОСОБЕ ПОГИНУЛЕ НА ЈУГУ САД: Услед шумског пожара евакуисано чак 5.000 људи (ВИДЕО)
15. 04. 2022. у 09:25
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"
АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.
12. 01. 2026. у 21:16
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина
МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.
13. 01. 2026. у 10:22
Коментари (0)